Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Gépészet és a Specializált...

A Gépészet és a Specializált Gép-és Járműgyártás ágazat között van különbség?

Figyelt kérdés

A Csepeli Kossuth Lajos Technikumba szeretnék jelentkezni, Légijármű Szerelő Technikus vagy Légijármű Műszerész Technikus képzésre.Ha jól utánajártam, ezek a Gépészet ágazatba tartoznak. A Kossuthban ebből az ágazatból 2 osztály indul, egy nyelvi előlészítő osztály, és egy két tanítási nyelvű osztály. Azt írják a weboldalon, hogy ezekben az osztályokban 11. Től Légijármű Szerelő Technikusnak, Műszerésznek, és Gépjármű Mechatronikai Technikusnak (autószerelőnek) lehet tanulni. Viszont én nem igazán akarok 0. Évet végezni. Indul egy másik osztály ami sem nyelvi előkészítős, sem kéttannyelvű. Viszont ott a 9-10. Osztályban nem Gépészet ágazatból kapnak alapoktatást, hanem specializált gép és járműgyártás ágazatból. És azt írják (meg ezt mondták nyílt napon is), hogy ott is lehet tanulni 11. Től Légijármű Szerelőnek, vagy műszerésznek.

Tehát, ha én nem a "hivatalos" ágazati képzést kapom, akkor is tanulhatok légijármű szerelőnek(/műszerésznek)?

És nem lennék "lemaradva" azokhoz képest, akik a "hivatalos" ágazati képzést kapták?

A segítségeteket előre is köszönöm



#továbbtanulás #Kossuth Lajos Technikum #Légijármű Szerelő Technikus #Légijármű Műszerész Technikus
dec. 29. 15:11
 1/1 anonim válasza:
Ezt miért nem a nyílt napon kérdezted meg?
dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!