Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újra vizsgáznátok vagy sem?...

Újra vizsgáznátok vagy sem? (Egyetem, vizsgaidőszak)

Figyelt kérdés

Van egy tárgy amiből a lehető legszarabb időpontokban volt(/van) vizgsa.

Dec 22, dec 30, január 3.

Dec 30 (igen szombat) elmentem vizsgázni (szóbeli vizsga) és kettest kaptam. Tudok sokan ennek örülnek, meg " az a lényeg, hogy megvan, kettesnél jobb jegy nincs .. " és társai. De engem mégis bosszant ez a jegy, nem sokat tudtam készülni az időpontra. Holnap lenne 1 napom, és igen tudom nem sok az sem de decemberben annyira el voltam fáradva, hogy az sem jutott eszembe amit tudtam. És tudom nekem kell eldönteni, de kíváncsi lennék mások hogyan gondolkoznak. Holnapi (január 2) napot szánjam rá és seggeljem be vagy sz@rjam le a pics*ba, ami számomra elég nehezen megy, mert maximalista vagyok.

Nehezítő tényező, hogy már mindenki vizsgázott és szóbeli vizsga, egyedül lennék. Szerintem a tanár nem úgy venné, hogy na valaki megtanulta és javítani szeretne, hanem szerintem úgy van vele, hogy oké ki van írva az időpont, de már mindenki levizsgázott és neki szabad az a napja. Lehet nem örülne január 2.-án, ha én "hirtelen " (24 órával előtte) január 3-ra felvenném. Azért van időpont persze, csak mivel már mindenki vizsgázott szerintem arra számít, hogy "szabad"a napja nem kell bemennie. (Mert gondolom ha kiírt egy időpontot, de nem veszi fel senki (mert már végeztek) nem kell neki sem bemennie.


őszintén azért bosszant, mert az átlag is bele számít a diplomába és idén bosszant, hogy ez a kettes lefogja húzni. Sajnálom, hogy 30-ra nem sikerült felkészülöm, ahogy szerettem volna de sajnos tényleg nem volt rá kapacitásom a 2 ünnep között.


Tehát a kérdés: Ti elmennétek javítani/ adnátok még egy esélyt magatoknak szerintem egy 3-as 4-es lehetne (ha nem akar kib*ni velem azért h csak miattam most jöhet újra) vagy megyek egy mély levegőt, "örüljek hogy megvan" és engedjem el? ....


jan. 1. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha valami először kettesre sikerül, akkor általában nem tudok egy nap alatt teljesen felkészülni a javításra. Én hagynám.
jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném. Meg is bukhatsz, akkor aztán úgy bánnád a dolgot...
jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: Készültem én az előző vizsgára is tehát vannak abból is "emlékeim"

Csak egyszerűen annyira ki voltam merülve, hogy pl amit kérdezett előttem volt a felsorolás, hogy mit kell mondani de nem tudtam kinyögni a szót.


(Általában ugyanazok a kérdések szoktak lenni a "fő" kérdések, de nyilván ha akar úgyis tud olyat kérdezni amit nem fogok tudni , és nem tudhatom mit kérdez.)


2: Igen, benne van ez is a pakliban. Főleg, hogy a következő féléven szeretném a szakdogát leadni (páros félévben)

És ez a tárgy páratlan féléves, tehát benne van a félsz, hogy azt mondja, hogy na következő félév. Bár ennek tényleg minimális az esélye, mivel szóbeli vizsga. és úgyis kérdezne annyit, hogy na akkor ez ismét kettes legyen, illetve gondolom én, hogy látja hogy valaki eljött, szeretne javítani akkor már ha egyszer lett kettes, és eljött valaki újra próbálni vette a fáradságot ismét, csak nem adna kettesnél rosszabbat.


Azért bosszant, mert 1. tudom, hogy mehetett volna ez jobban is ha nem ilyen lehetetlen időpontok vannak megadva (úgy hogy január 26-ig tart a vizsgaidőszak) 2. ami főként idegesít, hogy tudtommal (talán) az átlag is számít a diplomába és irritál, hogy ez fogja lehúzni

jan. 1. 20:05
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Te valami büfészakra jársz? Nálunk mindig az aktuális tudást nézik. Van olyan, hogy javítana az ember, de megbukik. Így nálunk nem szokás sikeres vizsgát javítani, mert minek is... felsőoktatás, az a lényeg, hogy megvan. Aztán vannak tárgyak, amik jobban fekszenek és azok felhúzzák az átlagot.
jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
6 év egyetemmel a hátam mögött, azt mondom, hogy ne menj el javítani.
jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Abszolút nem büfészak, bár a kérdés szempontjából nem releváns információ. Nem ez volt a lényeg.

Én tudom, magamról azt, hogy ez a tárgy sikerülhetett volna jobban is, ha nem ilyen sz*r időpontok vannak. Maga a tárgy lehetne "büfé" ugyanis a szakmához sok köze nincs. De nyilván fel kellett venni. A probléma annyi volt, hogy karácsonyra sütöttem főztem, jött a család, 2 ünnep között dolgoztam, mérgembe vizsga előtt aludni nem tudtam, így 30.-án nem úgy pörgött az agyam ahogy teljesíteni szoktam. Ez szimplán egy magolós tárgy, amit érteni nem kell, zh nincs belőle, igazából soha elő nem veszed csak éppen a vizsgára.


Számomra egy kettes vizsga nem számít sikeresnek. Megvan az oké, de tudom magamról, hogy nekem nem ez a tudásom. Ebben mi olyan hihetetlen?

Felkészülni feltudnék 3.-ára itt inkább az a kérdés, hogy merjek e kockáztatni, mert szerintem a tanár ezt pont nem jó szemmel venné hogy valaki javítani szeretne, hanem hogy neki most 1 fő miatt menni kell vizsgáztatni..

jan. 1. 20:28
 7/16 A kérdező kommentje:

5: Az a tapasztalatod, hogy nem veszik jó szemmel a javítást?

"Örüljek", hogy megvan és valahogy dolgozzam, fel hogy tudom magamról, hogy nem ennyi a tudásom, csak akkor nem volt több kapacitásom?


A jegy nem érdekel, tudom nem kérdezi meg senki. És nem is amiatt mennék, hogy én megmutassam mire vagyok képes.

Csak a diploma jegy miatt bosszant, hogy nem szeretném ha emiatt nem lenne meg a kitűzött diploma jegyem. (Mert úgy tudom, hogy a végén a félévek átlaga is beleszámít)

jan. 1. 20:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el. Teljesen irreális, hogy 5-ösre felkészülj. Plusz nehezítő körülmény lehet, hogy mivel egyetlen vizsgázó vagy, aki miatt a tanárnak be kellett jönnie, így megszivathat.
jan. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizsgáznék újra.
jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

8:

Nem is feltétlen 5-ös lett volna nekem sem az elképzelem.

De minimum egy 3-as. (Amit egyébként a vizsgán is úgy gondolom, hogy érdemeltem volna) .

Igen én is úgy érzem, hogy megszivathatna (bár nem jogosan, ugyanis a vizsga adott, a lehetőséggel pedig élhetnék , de a 3-ast sem adta meg amit szerintem már a vizsgán is megérdemeltem volna... benne van, hogy ismét nem adná meg sőt a kettest sem )


Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

Én is úgy érzem, hogy jobb ha elengedem. Még ha nem is tartom igazságosnak azt a jegyet amit kaptam. Bennem van az, hogy bánni fogom, hogy miért nem próbáltam meg, de talán jobb ha most az eszemre hallhatok mintsem az igazságérzetemre.

jan. 1. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!