Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » METU környezetkultúra/ belsőép...

METU környezetkultúra/ belsőépítészet szak jó?

Figyelt kérdés

Már kijártam egy képzőművészti egyetemet és nem szeretnék megint fölöslegesen pofára esni: érdekel a belsőépítészet és a METU-n van ez a szak, azonban nem tudok róla semmit. Valakinek van tapasztalata esetleg vele, hogy megéri e, jó e az oktatás ott?

Plusz mivel már sok olyan tárgy, ami ott kötelező volna, nekem már megvan, lehet e/ nyitottak e arra, hogy csak a szükséges órákra járjak be, vagy levelezőn végezhessem el, hogy tudjak már dolgozni is mellette.



jan. 7. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A METU alapból futottak még egyetem...
jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

"kijártam egy képzőművészti egyetemet és nem szeretnék megint fölöslegesen pofára esni:"


Mit értesz pofáraesés alatt? Nem kell hozzá egy zseninek lenni, elég ha szétnézel pár álláskereső portálon, hogy hány álláshirdetés van ahová "környezetkultúra / belsőépítész" végzettségű egyéneket várnak. Darabszámra nagyjából megegyezik a képzőművész végzettségűekkel.


Másfelől ha olyat akarsz hallgatni az egyetemen aminek semmi munkaerőpiaci potenciálja nincs akkor készülj rá hogy ezzel sem fog alkalmazni a kutya sem, de legalább nem esel pofára mert számítasz rá...

jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem akarsz pofára esni : meg az épìtész/épìtőmernöki szakokkal sem túl versenyképes az elérhető bér, a belső epitesz meg sztem még kevésbé jó. ÜDV: Egy épìtőiparban dolgozom mernök.
jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az esetek többségében sajnos a művészet, ha nem tényleg kimagasló tehetseg az egyén , akkor eleg vegetalos irany anyagi szempontból a legtöbb országban. Ami keresett az az egeszsegugy (orvos, ápoló, nover ) netán magán ágazatban is, műszaki irány ( pár tényleg keresett mérnök szakma , nem mind ) , komoly gazdasági szakok vagy ezeken kívül jó nyelvtudas. (Angol / német plusz vmi ritkább nyelv). Ezeken kívül mindenben van komoly riziko
jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, el vannak itt tévedve egy-ketten. Az, hogy pofára estem, nem azt jelenti, hogy én a képzőművészetből pénzt akartam csinálni, mert az köztudott tény, hogy nem lehet. Azért mentem a képzőművészeti egyetemre, mert Ez Az, ami érdekel és őszintén szeretek. Egy ilyen hivatásnál, ha valaki ezt választja, annál az embernél a keresete századlagos dolog. Bárt ezt magyarazhátom egyeseknek, akik "könnyű utat választják" :D (majd közlik, hogy ilyet ők is tudnak festeni, mert nem értik).

Azért estem pofára, mert az egyetemi képzés elavult volt, nem azt kaptam, amire számítottam, mert haldoklik az egyetem, hiába neves.

Amit kérdeztem, nem az, hogy Mennyit fogok keresni és mennyire telített irány, hanem azt, hogy a METU-n ez a szak Jó e, van e valakinek Tapasztalata, mert engem Érdekel ez az irány is.

Nem mellesleg persze, vannak szakmák, hivatások, amikkel könnyebb, amikkel nehezebb, de én úgy hiszem és úgy vettem észre, sosem volt gondom, mindig megtaláltam a helyemet, jól fizető, korrekt helyeken, amikben hiszek és olyan dolgokat csinálhatok, amit szeretek.

Köszönöm, hogy egy válasz sem érkezett a kérdésemre.

jan. 23. 23:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!