Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyelvszakok milyen munkára jók?

A nyelvszakok milyen munkára jók?

Figyelt kérdés

Vannak az egyetemek bölcsészkarjain az ilyen szakok, mint Anglisztika, Spanyol szak, Orosz szak stb. Ha jól tudom ezeken anyanyelvi szinten megtanítanak az adott nyelvre, plusz tanulsz az adott ország történelméről, kultúrájáról, irodalmáról stb.


Ha ilyenből lediplomázol, hová vesznek fel vele dolgozni?



jan. 8. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Az adott országban munkát vállalhatsz a Mekiben krumplisütőként. Angol szakkal pl. a dublini Mekibe mehetsz dolgozni, Spanyol szakkal a madridi Mekibe, orosz szakkal a moszkvaiba, és nem lesz gondod a kuncsaftok megértésével. Szabadidődben pedig tudsz majd a helyiekkel diskurálni Shakespeare-ről, Cervantesről, vagy Puskinról.
jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként a bölcsészkaron a két szélsőség az a töriszak meg a genderszak. A töriszak az nyilasképző, a genderszak meg liberálisképző.
jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Műfordító, könyvtáros, ha kutatsz, akkor valami phd-val folytathatod, és akkor taníthatsz. Én egy tolmács szakot elvégeznék a nyelvszak mellé a biztonság kedvéért.
jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakot végeztem. Az nem igaz, hogy anyanyelvi szinten megtanítanak. Leginkább multihoz, ügyfélszolgálatos munkákra keresnek idegennyelv tudással rendelkező embereket vagy lehet továbbmenni fordító-tolmács mesterre is. (Most nem részletezem, hogy mennyire telített a piac).
jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!