Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Záróvizsga minimum szint? Mi...

Záróvizsga minimum szint? Mi az, amitől már biztos sikeresnek számít?

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikus képzés, a szakdolgozat után 3 tételt kell húzni. 2 tétel a védés napján lesz, a maradék 2 pár nappal utána.


Nekünk soha semmit nem mondanak az egyetemen, még azt sem tudni mikor lesznek pontosan a záróvizsgák, valamikor kb. 2 hét múlva, de pontos napot sem írtak még ki, csak annyit, hogy a változás jogát fenntartják.


Az összes infó amit megosztottak, hogy egy tétel max. 20 perc.


Van összesen 35 tételünk. Na most ezek nem a legrövidebbek és nem is a legkönnyebbek, annak tekintetében pedig, hogy nem tudom mire kell készülni, hogy mi a minimum szint, elég nehéz tanulni. Én nem a 2-esre hajtok, viszont már azzal megelégszem ha csak sikerül, így biztosra szeretnék menni.


Ezért az a kérdésem, hogy egy tétel esetében mi az a minimum szint, amire megadják az elégségest?


Gondolok itt arra, hogy ha megválaszolom azt amit a tétel kér azzal már megvan? Vagy mennyire kell bőven tudni egy tételt? Mennyi hasznos, lényeges dolgok kell elmondani, hogy biztos sikerüljön, kb. "hány mondat"?


Elég a ketteshez ha mondjuk tételenként megtanulok 1 A/4-es oldalt, vagy inkább 2-3?


A válaszokat előre is köszönöm!



jan. 10. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Elsősorban elég szomorú, hogy mindenféle hitvány egyetem indít informatikus képzést ahol a BSc hallgatók az egyetemi képzés végére nem rendelkeznek megfelelő szintű problémamegoldó készséggel. Meg is látszik az eredménye hogy felhígult a szakma.


Másodsorban a kérdésre válaszolva:


"Nekünk soha semmit nem mondanak az egyetemen, még azt sem tudni mikor lesznek pontosan a záróvizsgák, valamikor kb. 2 hét múlva, de pontos napot sem írtak még ki, csak annyit, hogy a változás jogát fenntartják."


Vélhetően feltételezik, hogy nem analfabéták járnak a szakra akikbe szorult annyi készség (főleg informatikusként), hogy az egyetem által publikált hivatalos tájékoztatót meg tudják találni önállóan és értelmezni tudják a leírtakat. Javaslom az alábbi oldal tanulmányozását: [link]


Nem óvodás vagy hanem egyetemista, minden releváns információt megtalálsz. Ezen kívül még mit szeretnél hogy mit rágjanak a szádba? Szólj ha nem ismered valamelyik betűt vagy szót, segítek értelmezni.


Másfelől idővel megkapod a végleges beosztást, hogy pontosan melyik nap hány órakor lesz a záróvizsga és melyik csoportba tartozol. A tájékoztató jellegű időpont arra szolgál, hogy még akinek valami pótolnivalója van a záróvizsga előtt az el tudja intézni, nem szeretnének olyan csoportokat létrehozni ahol pl: 10 emberből 10 megjelenik, a másikban pedig 10 emberből 2 mert a maradék 8-nak egyéb kínja akadt. Épp ezért csak tájékoztató jellegű az időpont, de az egyetem által vállalt időpontig megkapod a pontos beosztást.


"Ezért az a kérdésem, hogy egy tétel esetében mi az a minimum szint, amire megadják az elégségest?"


Szintén elég szomorú, hogy végzős hallgatóként nem tudod meghatározni, hogy nagyjából mi a minimum szint... nyilván azt várják, hogy a témáról egybefüggően tudj beszélni magadtól néhány tényszerű adatot közölve a témával kapcsolatban (ha ezt még rensszerezni is tudod és szépen felépíteni a feleletet akkor jobb jegy is kapható). Hozzáteszem, hogy én a helyedben nem venném félvállról a tanulást, mert elképzelhető, hogy ilyen szerény kompetenciákkal amivel rendelkezel neked több készülés szükséges az elégséges érdemjegy megszerzéséhez, mint egy átlagos képességű hallgatónak. Persze az is lehet, hogy valóban ilyen gyenge a színvonal az adott intézményben. Régen aki ennyire nem volt képben a dolgokkal azokat az első félévben kivágtuk az egyetemről, igaz ott volt is színvonal, nem holmi vidéki egyetem mondvacsinált szakán oktattam ami azért jött létre, hogy csökkentse az informatikushiányt, de láthatóan jól képzett szakemberek helyett készségek hiányával küzdő, gyenge képességű hallgatóknak állít ki papírt amivel semmire nem mennek a munkaerőpiacon, mert a tech interjún nem mennek át.

jan. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elég szomorú, hogy a mai fejlődő világban ennyire beszűkült, alacsony intelligenciahányadossal rendelkező emberek kerülnek internetközelbe és próbálnak másokat leosztani.


Kár, hogy semmi információt nem tudtál leszűrni abból, amit mondtam, mégis lefestettél egy hamis képet, ami a te beszűkült világodban létezik csak és köze nincsen a valósághoz. Fogalmam sincsen, hogy ennyi baromságot miből tudtál leszűrni. Nem tudom mi volt a célod vele, mert számomra egyáltalán nem releváns amit írtál. Régen olvastam már ennyi butaságot, mint amit te összehordtál. Rendkívül buta ember lehetsz, kár volt időt belefektetned a válaszírásba, mert egy ilyen ember szavai olyanok, mintha nem is léteznének. Szánalmat és sajnálatot tudok érezni egy ilyen nyomorult helyzetű "ember" iránt. Nem tudom milyen keserű lelkivilágod vagy életed lehet, min mehettél keresztül, de erre az internetezés helyett erősen egy pszichológust ajánlok!


Azt pedig csak megjegyzem, hogy az egyetem alatt mindenki végig kibukdácsolt vagy csúszott, alig maradtunk páran, akik simán eljutottunk a végére, szerény jómagam kimagasló eredményekkel. Ráadásul olyan "szerény képességekkel" rendelkezem, hogy nekem ehhez túl sok energiát sem kellett befektessek, de nyilván ezt te még információk hiányában is jobban tudod. Annyit kérdeztem csak, hogy mi az elvárás, ami minimum szint, egy referencia amit elvárnak, hogy ennek függvényében tudjak készülni. Erre te jössz egy semmitérő, felesleges monológgal, amiben a sanyarú életed problémái tükröződnek vissza, meg belinkeled azt az oldalt, ahol pont azok találhatóak meg, amit én is elmondtam. Nem lehetsz egy túl eszes lény (marék lepke), még rá se néztél.


Beteg ember vagy! Eléggé ordít az írásodból, hogy neked még a régi komcsi rendszer jött be, alig várom, hogy az ilyen emberek elhúzzanak a búsba végre. Ráadásul olyan jelentéktelen és szánalmas vagy, hogy még egyetlen egy betűt is kár rád pazarolni! Nem érsz annyit, hogy egy betűleütést tegyen bárki érted! Mégis miért teszem? Mert egy ilyen semmitérő, társadalmat romboló, lelki szegény ember csak ebben leli az örömét és alig várja, hogy ezzel felháboríthasson másokat, hogy további vitába álljon velük. És olyan szinten kiszámítható ez az embertípus, hogy egy az egyben tudom mit válaszolnál/fogsz válaszolni erre a kommentre, egyszerűen korlátolt gondolkodással és agykapacitással rendelkeztek! Emiatt kár is bármit leírnod, mert még levegőnek sem nézlek (annak legalább értéke van), egyszerűen nincs relevanciája, értéke annak amit te mondasz. A szimpla üresség, mintha nem is létezne. Lényegében bármit írsz emiatt teljesen ignorálni fogom, mert semmit nem vált ki belőlem, teljesen jelentéktelen számomra. Maximum szánalmat és sajnálatot éreznék, bár azt alapból megteszem az ilyen emberek iránt, szóval továbbra sincs értelme. Bár gondolom továbbra is ezt a sanyarú vagy éppen keserű életet fogod folytatni, aminek nem tudom mi értelme van, de ha így érzed jól magad csináld csak, egy valamire való, értelmes ember, aki legalább bármit is ér, ugyanúgy semmibe fog venni. Szóval írj vagy tégy bármit is, mintha nem is léteznél annyira semmibe fogom venni. Ergo minden betűleütésed csak időt pazarol az életedből!

jan. 11. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
#1 úgy látom nem csak a kompetenciáival van baj a kérdezőnek de még mentálisan is sérült. Nyugtasson az a tény hogy ilyeneknek hiába van diplomájuk úgysem fognak felvételt nyerni egy komoly céghez sem, nem véletlen a több körös interjú
jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező! Te egyáltalán látsz választ? Haha, csak viccelek! :D


Kérdező, ne is foglalkozz ilyen élettelen idiótákkal, de szerintem az is benne van, hogy egy tanár és azért vette magára. Kár, hogy az összes tanár itt magyarországon egy selejt, nem véletlen tart ott az oktatás ahol. Lóf@szt nem csinálnak, aztán magukra veszik az egészet és sajnáltatják magukat. De megjött egy másik semmirekellő kis senkiházi bevédeni, biztos ő is magára vette.


Szerintem #3-nak is komoly mentális problémái vannak, meg értelmi az álláspontja alapján. Nem tudom az ilyenek hogyan tudják életben tartani magukat, de keserű egy életük lehet. Csak itt nagy a szájuk, az életben meg semmire viszik. Nem véletlen a nagy puffogás, irigy semmirekellők. :D


Én veled ellentétben szeretek velük vitázni, mert legalább tudok röhögni a sok faxágon amit összehordanak.

jan. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Viccesek vagytok!


Én lennék mentálisan sérült? Talán csak a megalapozatlan leosztást próbáltam hárítani. Információk hiányában hordott le egy senki, pedig csak egy egyszerű kérdést tettem fel. Az ilyen sérült embereket így kell kezelni.


"nem csak a kompetenciáival van baj a kérdezőnek de még mentálisan is sérült"


1. Megint honnan jön ez a kompetencia dolog megalapozatlanul? Ezt csak szimplán kötözködésből írjátok információk hiányában, de innen látszik, hogy milyen értelmi szintre vall ez a hozzáállás. Minekután pedig elmondtam, hogy sikeresen végigvittem az egyetemet, hiba nélkül, ráadásul kimagasló eredménnyel az egyik legjobbként, különösebb erőfeszítés nélkül, így ez komoly értelmezési problémákra is utal.


2. A mentális sérültséget miből állapítottad meg? Én egy normális kérdést tettem fel érthetően megfogalmazva, majd egy ismeretlen alak nekiállt lehordani olyan stílusban, amiből ordít a sérültség, komoly lelki problémákkal karöltve. Emellett alaptalan dolgokat kezdett el állítani, hogy kivetítse a saját gondjait, amik nem relevánsak a kérdés szempontjából. Na ezek után pedig, persze, hogy meg fogom védeni magam, de nem alpári stílusban teszem ezt, hanem pszichológiai úton. Szóval vagy valamit magadravettél és azért állítod ezt rólam vagy pedig nem vagyunk egy szinten, így nem vagy képes megérteni. Ez utóbbi valószínűbb, ugyanis a kompetenciás dolgot nyilvánvalóan nem értetted meg.


Azzal szeretnélek megnyugtatni, hogy egy kiegyensúlyozott életet élek, szerető közegben. Boldog vagyok a családommal, a párommal, sok barátommal és csak vonzom magam köré az embereket akaratlanul is, mindenki szeret és kedvel. Kiemelkedő életszínvonalon élünk, amit az ilyenfalyta emberek még nagyon megtapasztalni sem fognak, csak süt le róluk az irigység. Emellett a valós munka is közel áll hozzám, többet dolgoztam és tapasztaltam már életemben, mint az emberek nagy része. Egy normális értékrenddel rendelkezem emellett és ezek után én nem itt élem ki magam az internet közegében, mint ahgy teszitek is, az egyszerű kis életetekben. Szóval én teljesen megvagyok köszönöm, nincsenek mentális problémáim vagy sérüléseim sem. Soha nem szoktam vitatkozni így, nem is érdekel különösebben, de ne állítsunk alaptalan dolgokat!


"Nyugtasson az a tény hogy ilyeneknek hiába van diplomájuk úgysem fognak felvételt nyerni egy komoly céghez sem, nem véletlen a több körös interjú"


Milyeneknek? Megint csak alaptalanul állítasz dolgokat, mert semmit nem tudsz rólam.


De végül nyugtasson meg az a tény, hogy konkrétan levadásztak már cégek, mégcsak állást sem kell keressek, mert a szakmai gyakorlat alatt is kiemelkedően teljesítettem, mindenki egyből megkedvelt, szerettek velem dolgozni, így egyből ajánlatokat is kaptam. Ráadásul az én képességeimmel, kommunikációs készségemmel és eszességemmel kb. bármit el tudok érni, legalábbis eddig mindent sikerült és továbbra is rajta vagyok.


De nyugtassátok csak magatokat tudatlanul, hamis képekkel, miközben semmit sem tudtok, ha már ebben lelitek a boldogságot a sanyarú életetekben. Én csak nevetek egyet, szánakozom és az örök feledés homályába merültök, miközben én boldogan, sikeresen építgetem és élem az életemet! Én ezt ezzel el is engedtem, ha akarjátok pazaroljátok az időtöket én csak tisztázni akartam a dolgokat, innentől pedig rá se nézek.

jan. 12. 03:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!