Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskola: 96%-os...

Általános iskola: 96%-os témazáró 3-as lett. Ez normális?

Figyelt kérdés

4. osztályban megszokott, hogy egy 96%-os témazáró 3-as?

Egyetemen sem volt ilyen szigorú osztályzat, ráadásul ez duplán számít az átlagba, le is húzta 4.4-re.



jan. 11. 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem jellemző, de bármi lehet.
jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem normális. Nem elírás? Biztos, hogy 96%

Nem 76? 66?

jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
És akkor a 98% a 4-es, 100% az 5-ös, vagy mi? Nyilván itt van valami, vagy elírás, vagy ilyesmi, mert ez lehetetlen.
jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

96% van rajta meg ugye át is néztem mi volt hibás és tényleg annyi. Ez nekem durva, úgy érzem beszélnem kell a tanárral.

Erre nincs semmi szabály, teljesen szubjektív? Mondjuk egy 99%-osra is adhat kettest ?

jan. 11. 11:36
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 Hát utána járok ma az fix.
jan. 11. 11:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet simán elírta, ki kell nyitni a szádat, és szólni.


Lehet hajnalok hajnalán javította, aztán a 96-ot 69-nek nézte...


Egyébként, ha ilyen durva ponthatárjai lennének, akkoe gondolom az osztályban másoknak is feltűnt volna.



Más nem számít a jegybe, csak ennek a dolgozatnak az eredménye? Nem lehet, hogy valamit még belevesz, amit mondjuk nem csináltál meg (1-es) és a kettő átlaga a 3-as érdemjegy? Bár gondolom feltűnt volna, ha ilyen bonyolult feladat lett volna.

jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi újak vagyunk itt, de eddig szinte mindig 5-öst kapott, de minimum 4-est. Egyik szülővel beszéltem, ő panaszolta, hogy két hibára kapott kettest a gyereke, de ez még tanév elején volt, meg nem vettem komolyan. Mindegy, este megírom mi volt.
jan. 11. 11:47
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
Nincs meghatározva, hogy hány %-tól milyen jegyet kell adni, főleg, hogy a pontrendszert is a tanár fogja meghatározni, mire hány pontot ad, és az alapján mi lesz a max pontszám. Ezt a tanár dolga eldönteni, de ha jól emlékszem, nekünk anno 20%-tól volt 2-es, 40%-tól 3-as, 60%-tól 4-es és 80%-tól 5-ös.
jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudtam. De csak van valami jogorvoslati lehetőség. Egyetemen 60% volt a kettes. Ha ezt vesszük alapul, még akkor is szigorúbb egy általános iskolai dolgozat…
jan. 11. 12:00
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

A puffogás helyett jó lenne ha időpontot kérnél a tanártól és megbeszélnéd vele ezta 96%-os hármast!


Természetesen nincs törvényi előírás, hogy hány százaléktól kell hármast adnia.

jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!