Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lehet nehéz az 1...

Mennyire lehet nehéz az 1 féléves matek a Debreceni Egyetemen? Precíziós Mg mérnöki szak most indult szeptemberben.(Remélem válaszol olyan is aki a szakon van)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mennyire lehet nehéz a matek a Debreceni Egyetem Mezőgazdasági karán, Precíziós mezőgazdasági mérnököknek a matek?

Ahogy a tantervet megnéztem a 23/24-est, 1 félévig van 2+1 kreditet lehet összeszedni.

Nem voltam világ életemben matektudós, nem is volt se általánosban se középiskolában olyan matektanárom aki elmagyarázta volna részletesen hogyan kellene megoldani az adott feladatot, megnéztünk utolsó órán egy érettségi feladatot mert kikönyörögtük, úgy volt a tanár hogy leadja a követelményt.


1 hónap alatt készültem fel matek érettségire úgy, hogy Retkes Péter videókat néztem a neten, 39 pontos lett az érettségim. (Iskolában 3-mas voltam végig)

Az lenne a kérdésem hogy elhatározás és mondjuk egy mateking egyetemi felkészítő és tananyagok elég lenne-e? Agrárvállalkozó képzettségem 5-ös lett, ott is volt mérlegtől kezdve minden csak a tanár azt vette velünk ami a vizsgán szerepelt 🙂

Fizikából 4-es voltam, 5-ös törim meg angolom lett, mezőgazdasági gépészetből érettségiztem és ez az amivel foglalkozni szeretnék. Bejutni bejutnák a pontjaim alapján, de még kérdéses hogy a matekból hogy tudnám túlélni azt az egy félévet, ezért is szeretnék olyat kérdezni, akinek volt már ilyen ,"első félévben matek"-os tárgya.


Debreceni Egyetem Precíziós mg mérnöki szak



#Debreceni Egyetem #Precíziós Mezőgazdasági mérnök
jan. 11. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amióta a fidesz üzleti vállalkozássá silányította a debreceni egyetemet (is) azóta úgy rugdossák át a vizsgákon a tanulókat nulla tudással is. Szóval nem lesz nehéz, de tudást se kapsz.
jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki átmegy, ne aggódj. Elsőnek abszolút igaza van.
jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!