Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha februárban beadom a jelentk...

Ha februárban beadom a jelentkezésemet egyetemre, ugyanarra a szakra, amin most vagyok, akkor kezdhetem elölről szeptemberben?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, amivel nem is lenne semmi gond, csak ugye belecsöppen az ember ismeretlen környezetbe, ahol tanulni kell, nem úgy, mint a középiskolában. Tanulni szeretek, nem azzal van a baj, hanem hogy dolgoztam közben, mert nem állunk úgy, ahogy kéne, és így "megcsúsztam" szinte minden dologgal, akár magánélet, akár iskola.


Igazából még a második félévben meghúzhatom, és akár meg lehet a kredit, de akkor a munkát ejtenem kell és gyűrni mindent. Ha véletlenül nem sikerülne, és átraknak, fizetősre, akkor ki szeretnék iratkozni, de szeptemberben mindenképpen kezdeni valamit, akár ugyanezt.


A kérdésem az lenne, hogy lehet olyat, hogy most beadom a jelentkezésemet ugyanarra a szakra, vagy akár másra, és ha leraknak fizetősre, akkor kiíratkozok és szeptemberben újra be?

Engem az nem izgat, ha újra kell kezdenem az egészet, és nem a 3. félévtől fogom, hanem az 1.-től.



2019. nov. 27. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Újrajelentkezésnek nevezik a folyamatot, amire gondolsz.

Két esetben jó meglépni: ha nincs meg a kredit és megszűnik a hallgatói jogviszonyod vagy átsorolnak kevés kredit és az átlagod végett.


Ha beadtad a jelentkezésed, és felvesznek, beiratkozol, tudod folytatni a 3. félévtől.

Az eddig teljesített tárgyaidat pedig el tudod fogadtatni, vagyis az előző , mostani 2 féléved nem veszi kárba :))

Kreditelismerés-kreditátvitel a folyamat neve. Nézz utána.


Sokan ezt csinálják, elég jóféle kiskapu tud lenni.


Arra figyelj, idén már kell legalább 1 emelt érettségi a felvételihez!

2019. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!