Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen egy gépész mérnöki...

Egyetemen egy gépész mérnöki szakon matekon belül mik a témakörök első évben?

Figyelt kérdés

Egy gépész vagy építőmérnöki szakon,illetve melyek a nehezebb tárgyak?

Érdemes egyetem előtt felkészülni nyáron például matekból?



jan. 11. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Analízis, lineárus algebra


(függvények, határérték, deriválás, integrálás, mátrix, sajátérték, determináns) egek biztosan vannak, de gondolom még más is.

jan. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes egyetem előtt felkészülni nyáron például matekból?"


Előre teljesen felesleges tanulni, mert csak összezavarod magadat ha a közepébe vágsz pl: deriválásba, ha előtte nem sajátítod el a határérték-számítás, konverengcia és egyéb fontos területeket. A gimis matekkal legyél képben az egyetemen pedig ne vedd félvállról a matekot és semmi gond nem lesz.

jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.Mondjuk egyenleteket meg mást is felesleges? Már nem járok egyébként középiskolába csak azért kérdeztem,mert annyira nem vagyok képben.
jan. 12. 00:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a matekkal lesz a legnagyobb gondod. Én proginfóra járok, engem is a matekkal riogattak, közben némelyik infós tárgyon nagyobb a bukási arány...


Nekem is mondták, hogy a kalkulus ilyen meg olyan kemény lesz, mégis négyes lett a vége (előadás és gyakorlat is).


Mondjuk én előre belenéztem az egyetemi matekba, ami hatalmas segítség volt. Tehát az sem igaz, hogy összezavarod magad... A járvány idején rengeteg oktató videó készült, abból akár előre meg is lehet tanulni az egészet. Bár ennyire felesleges előre menned, mert annyira nem nehéz tárgy.


A középszintű matek érettségin is mindenki hőzöng, hogy milyen kemény. Az egyetemi beszámolókat is sokszor túl szokták tolni. Direkt úgy számolnak be az ismerőseiknek az egyetemi nehézségekről, hogy hősöknek tűnjenek. Szeretnek az emberek nagyítani, még ezen az oldalon is.


Ha megvan 100 az IQ szinted, tanulsz, akkor menni fog.

jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Határértek szamitas, deriválás integralas megy akkor nagy előny. Nalunk anno pár matekfaktos jobb kozrpsulikbol mar így jött, hogy ezeket tudta. Ha jól akarsz keresni napi 8 órában akkor egy jo tanács: êpìtőmèrnökit felejtsd el.
jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!