Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecenből feljárni a Károlir...

Debrecenből feljárni a Károlira hosszú távon bírható?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van aki levelezőn jár a Károlira Debrecenből? Mennyire kibírható éveken keresztül ez az ingázás?

Tapasztalatokat légxszi


jan. 14. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Pestre jártam levelezőn, havonta 2-3 hétvégén volt oktatás, pénteken és szombaton, vagy csak az egyik napon. Szolnokról jártam az 5:40-es vonattal (ha volt 8 órai kezdettel órám), neked Debrecenből mínusz másfél óra, tehát 4 órásival kell menned. Ha kocsival tervezted a feljárást, akkor oda még több szellemi jelenlét kell. Az a jó vonatban, hogy lehet aludni, tanulni, elmélkedni, nem kell az útra figyelni, plusz 50% kedvezménnyel utazol a diákkal. Félév elején minden tantárgy első óráira bejártam, meghallgatni a követelményeket, mik az elvárások, van-e katalógus. Volt olyan tárgy, aminek az előadásaira be sem mentem, mert csak az az egy órám volt aznap, így megspóroltam magamnak egy utat, időt, energiát. A tananyag fent van, gondoltam akkor minek menjek be feleslegesen. Volt, amikor munkaügyre hivatkozva írtam előző nap a tanárnak (katalógusos tantárgy), hogy nem tudok megjelenni, aki teljesen megértő volt és igazolt hiányzással el is lett intézve. Néha azért fárasztó volt, amikor minden hétvégén fel kellett menni, volt, amikor többet utaztam egy nap, mint ahogy a tanóra tartott, de muszáj volt, mert labor volt vagy gyakorlat. Ha elhatározod, hogy meg akarod csinálni, akkor ennyi szenvedés belefér.
jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Debrecen mindentől távol van.
jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!