Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen hosszú folyamat egy...

Milyen hosszú folyamat egy felsőfokú magyar nyelv és irodalom szóbeli? Hány kérdést tesznek fel és miről? Van segítség ? Mi van ha nem tudom azokat ? Illetve, mindenkinek a tanárok és a vizsgázók előtt kell válaszolnia a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Most készülök vizsgázni és nem tudom mire kell figyelni, mert ez lesz az első vizsgám.

A Válaszokat előre is köszönöm.



2023. márc. 11. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most ez magyar felsőfokú nyelvvizsga, vagy emelt szintű érettségi? Csak mert a kérdésedből számomra az első, a címkékből a második következne. A nyelvvizsgákat fokonként szokták emlegetik, az érettségiknél van a "szint" kifejezés. Viszont, a nyelvvizsga nem magyar nyelv- és irodalom, az az érettségi neve, szerintem, és az, hogy "milyen hosszú folyamat" elég magyartalanul hangzik, én egy külföldi emberre tippeltem volna.
2023. márc. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat a pontatlanságért, ez magyar nyelv és irodalom emelt szintű érettségi vizsga.

Arra lennék kiváncsi,hogy hány kérdést tesznek fel és mivel kapcsolatosan?

A fentebb lévő többi kérdésre is kaphatnék választ kérem ?

2023. márc. 11. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly én is emelt szintű érettségit tettem magyarból, a kérdések mindig az elmondott tételeidre vonatkoznak, ha esetleg kihagytàl vagy pontatlanul fogalmaztàl még valamit, de lehetnek segìtő kèrdèsek is, ha esetleg nagyon nem menne az adott tèma. Maga a szòbeli hosszùsàga vàltozò, mindig adnak időt a tètelek kidolgozàsàra(az alatt a 2 előtted lèvő felel), majd elmondod azokat, tesznek fel pàr kèrdèst ès mehetsz is:)
2023. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, egyszerre csak egy ember felel a tanárnak(oknak),vagy 2 esetleg több ?
2023. márc. 31. 22:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint van olyan, hogy egy terembe, egyszerre több tanár feleltet több diákot ?
2023. márc. 31. 22:41
 6/8 anonim ***** válasza:
A #3-as válaszoló vagyok:) Egyszerre csak egy ember felel, rajta kívül 2-en ülnek még a teremben, ők a tételeiket dolgozzák ki közben, ez tudomásom szerint mindenhol így van.
2023. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os. Köszönöm újfent az újabb tanulságos választ. Azt szeretném még kérdezni, hogy hogyan viszonyulnak,azokhoz a vizsgázó felekhez a tanárok, akik tájszólással beszélnek, a 20 perc szóbeli alatt?

Értem itt ezalatt a Magyarországon kívül élő fiatalokat akik nem a magyarországi dialektust használják, vagy nem ahhoz vagynak szokva, és elmegynek Magyarországra vizsgázni.

Válaszodat előre is köszönöm.

2023. ápr. 16. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem a korábbi válaszoló vagyok, de nem gondolnám, hogy probléma lehetne a tájszólásból, illetve a hangzásából. Ettől függetlenül próbálj az irodalmi nyelven fogalmazni, főleg nyelvtan tekintetében. Emlékszem, hónapokkal ezelőtt volt egy kérdés itt a gyakorin, amit nem is értettem hirtelen, majd kiderült a kommentekből, hogy tájszólásban került megfogalmazásra, és leírta a kérdező, hogy hogyan értette. Nem bántották, de többen megírták neki, hogy azért az írásbeli és szóbeli vizsgákon majd ne így fogalmazzon, ha nem a saját helyén vizsgázik, mert így félreérthetik és a jegye fogja bánni. Nem a szóhasználattal volt a baj, hanem konkrétan valamilyen nyelvtani dolog alkalmazása volt félreérthető. Nem tudom, hogy nálad van-e ilyen a dialektusodban, de erre érdemes figyelni.
2023. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!