Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik EGYETEMI témában jártasok?!

Akik EGYETEMI témában jártasok?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentkeztem egyetemre felsőoktatási szakképzésre pénzügy számvitel szakra nappali tagozatos munkarendbe. Az lenne a kérdésem, ha jelentkeztem és mindent hitelesítettem, és netalán felvesznek, akkor ha nem megyek be jelentkezni, akkor érhet bármi hátrány, ha következőleg jelentkezek?


Ezt azért kérdezem, mert sajnos van egy dolog, ami miatt lehet nem tudnék kezdeni szeptemberben, de ha igen, akkor nagyon szívesen kezdenék, és ez csak nyáron derülne ki.


Előre is köszönöm a segítséget!



jan. 15. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"ha nem megyek be jelentkezni, akkor érhet bármi hátrány, ha következőleg jelentkezek?" - Nem ér, sokan csinálják ezt, ugyanolyan eséllyel indulsz legközelebb is.
jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz következménye. Nem iratkozol be és kész. Ha szeptemberben nem tudsz kezdeni, hívd fel a tanulmányi osztályt már most, és kérdezd meg, hogy lehet-e a legelső félévet passziváltatni. Ha igen, akkor meg kell nézni, hogy megéri-e egyáltalán, mert valószínűleg lesznek olyan tárgyak az első félévben, amire épülnek második féléves tárgyak, így azokat tavasszal nem fogod tudni felvenni.
jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor 100% nem számít, ha mondjuk 2025-ben szeretnék menni? Vagy a felvi.hu-n csak előjelentkezés, az igazi jelentkezés élőben történik?


Egyébként miket kell vinni a jelentkezéshez?

jan. 15. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezés felvin történik. Az nem előzetes, vagy feltételes, hanem rendesen a végleges jelentkezés. Amire te gondolsz, az a beiratkozás, ez már a konkrét egyetemen történik augusztus végén vagy szeptember első hetében. Oda általában érettségi eredetit + másolatot, személyi okmányokat kérnek, de ezt majd elküldi az egyetem.

Nincs következménye, ha felvesznek de nem iratkozol be.

jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor 100% nem számít, ha mondjuk 2025-ben szeretnék menni? Vagy a felvi.hu-n csak előjelentkezés, az igazi jelentkezés élőben történik?" - Azt hittem elírás a második bejelentkezés, de az a beiratkozás amire gondoltál. Felvin kell csak jelentkezni, ha felvesznek az egyetemen meg már csak beiratkozol. Ezt csinálják sokan hogy felvin keresztül vhova felvételt nyernek, de mégse mennek beiratkozni (meggondolták magukat, közbe jött vmi, mégsincs pénz a tandíjat ha önköltséges, lehet sokféle oka).

Mivel a felvi intézi azért is nem vagy hátrányban, minden felvételi eljárásban tiszta lappal indulsz. Felvin írják hogy a jelentkezéshez miket kell feltölteni és meddig, beiratkozáshoz meg az egyetem küldi az infókat miután felvettek.

jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!