Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen egy tárgy bukásánál...

David.31 kérdése:

Egyetemen egy tárgy bukásánál érdemes dékáni kérelmet benyújtani?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet a következő:


Sajnos elvesztettem egy csatát az egyik tárggyal szemben, ez annak is köszönhető, hogy a gyakorlati órák kb. fele elmaradt ilyen-olyan indokkal.

(Ami meg lett tartva, az is tartalmilag hiányos óra)

A vizsgán 44%-ot értem el, ha dékáni kérelmet nyújtanék be, lenne esélyem arra, hogy a ponthatárokat figyelmen kívül hagyják, és megkapjam az aláírást?

Ha nem, akkor mivel érdemes próbálkozni?



jan. 16. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

"A vizsgán 44%-ot értem el, ha dékáni kérelmet nyújtanék be, lenne esélyem arra, hogy a ponthatárokat figyelmen kívül hagyják, és megkapjam az aláírást?"

Nem, kérelem nem irányulhat a vizsga könnyítésére.


"Ha nem, akkor mivel érdemes próbálkozni?"

Tanulással

jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem a vizsgakövetelményekről beszéltem, hanem a ponthatárok módosításáról, az órák halasztása miatt:)


“Tanulással”

Számítottam az ilyen jellegű hozzászólásra, nem csalódtam, ez még eszembe sem jutott.

jan. 16. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a vizsgakövetelményekről beszéltem, hanem a ponthatárok módosításáról"

Mert a ponthatár az micsoda, ha nem a vizsgakövetelmény része? Ha változatlan nehézségű számonkérésen lejjebb viszik a ponthatárt, az pont ugyanolyan könnyítés, mint az, hogy ugyanolyan ponthatárok mellett könnyebb számonkérés lenne.

Egyébként nem érdemes, ez a kérvény biztos, hogy el lesz utasítva.

jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dékáni nem kérhető ebben az esetben, nem adható könnyítés a tanulmányi kötelezettségekkel kapcsolatban, ezt leírja a szabályzat-
jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
jan. 16. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Többieknek hogy sikerült? Mivel ha mindenki megbukott mondjuk, akkor próbálhattok beszélni a tanárral. Nem kell egyből a dékánhiz rohanni.
jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szak 30%-a bukott.
jan. 18. 00:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Az semmi 7#
jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen fogod tudni azzal indokolni a kérelmedet hogy nem ment a vizsga amiatt mert a tanar alig tartotta meg az orakat, ha az emberek nagy reszenek meg ment.
jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Római jogon 200-ből ketten mentek át!
jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!