Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Hogyan dolgoztátok...

Orvosisok! Hogyan dolgoztátok fel azt, ha csúsztatok egy évet?

Figyelt kérdés
Befogadtak titeket az új csoportba? Min csúsztatok meg? Volt aki érezhetően lenézett titeket a bukás miatt?

jan. 17. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Micsoda kérdés ez? Mi az, hogy “befogadtak”?

Egyetem!

Nyilván, már ismerik valamennyire egymást. Te szépen bemutatkozol a csoporttársaidnak és teszed a dolgodat.


Ez nem óvoda, nem általános iskola.

Nőj fel!

jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nincs “bukás” miatt lenézés. Millió oka lehet annak, hogy valakinek nem sikerül, halaszt, stb.


Lehetsz kitűnő akár, de ha ostoba vagy, ronda természeted van, kerülnek.


Mindenkinek áll a zászló!

jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Halasztani barmi miatt lehet egyetemen... pl 1 evig kint voltal kulfoldon, vagy dolgoznod kellett, halaleset a csaladban, betegseg stb. Tantargyelhagyas nelkul is lehet passzivaltatni. Az egyetem mar nem dedos kisiskola, es senkinek semmi koze hozza, miert voltal passzivon...
jan. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még az egyetem elején jársz, de egy dolgot véss az eszedbe: ez egy egyetem, ahol mindenki saját magáért tanul és önálló felnőtt ember. Vannak szaktársaid, jóban lehetsz velük, de senkinek semmi köze az életedhez. Csináld a dolgokat szép csendben, mert azért vagy ott, nem a haverkodásért. Ez már nem gimnázium. Egyébként aki sok évfolyamot csúszkál annak a nevét általában megjegyzik, mert többször látják ugyanazon a vizsgán, de ennyi. Én nem csúsztam, de a barátaim igen, lehet jobb szakemberek is lettek nálam. Nem számít, mentálisan tedd helyre magadban ezt a dolgot és csak magadra koncentrálj. Így lehetsz csak sikeres, ha állandóan azon kattogsz, hogy kinek hány vizsgája van még vagy mit gondol rólad, akkor bukó lesz az egész.
jan. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én eddig szerencsére nem húztam be csúszást, de már több ember is megfordult a csoportomban, aki igen. Nagyrészt csak empátiát láttam az irányukban, a legtöbben (a normálisabbak nyilván) úgy vannak vele, hogy ők is simán lehetnek bármikor majd ebben a helyzetben, és inkább sajnáljuk azt, aki még ezzel is szív. Az egyetlen, aki iránt láttam némi rosszallást, az egy srác idén, aki látványosan nem tesz bele semmi energiát a tanulásba, a gyakorlatokról is lóg, aztán megsértődik, amikor a demókon rossz jegyeket adnak neki a tanárok. De még vele is elvagyunk, csak az ember néha már fogja a fejét. Egy másik szintén csúszós srác meg remekül elvan a csopinkkal, tanul, tisztességes és már többször is vidáman eljött ilyen közös összeülésekre. Ha a beilleszkedéstől félsz, én a saját csoportomon azt láttam, hogy az inkább rajtad múlik. Ha igyekszem időt tölteni az új csoportoddal, rendszeresen beszélgetsz velük, nem hiszem, hogy lenne bármi gond.
jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
+ még az előzőhöz: van egy másik srác is, ő csak ilyen csendes típus, élettanon van velünk. Ő nem nagyon beszélget senkivel, de ezzel sincs gond, békén hagyjuk. Azt nem tudom, ő mivel csúszott meg, a legtöbben az anattal szoktak, de most kegyetlenül jó élettanból, nagyon jókat szokott mondani a szemináriumon, csodálom is :D
jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!