Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy számvitel BSc vagy FOSZK?

Pénzügy számvitel BSc vagy FOSZK?

Figyelt kérdés

Jelenleg fejlesztő vagyok és érdekel a pénzügy, szeretném a kettőt ötvözni és a jövőben valamilyen (befektetési) banknál elhelyezkedni. Már kacsingattam ilyen pozíciókkal, és nagyon sok helyen úgy érzem hogy egy aduász lenne egy közgáz diploma.

A BGE pénzügy számvitel FOSZK-os tanterv viszont elég siralmasnak tűnik nekem. Nem érzem azt, hogy közelebb vinne a célomhoz, viszont a BSc meg elég nagy vállalás. Csak én látom rosszul, vagy valóban semmit nem érnék a FOSZK-kal? BSc lenne a cél, de azért kezdenék FOSZK-on, mert időben így is ugyanannyi, és ha mégis abbahagynám félúton, legalább kapnék egy papírt.

Bármilyen tanácsot, hozzászólást szívesen fogadnék!


jan. 17. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Foszkra ne pazarold az idodet.

Ha foszk aztan roviditett alapkepzesben gondolkodsz, akkor 4+4 felev, meg hosszabb mintha a sima alapkepzest tolnad vegig.

A roviditett alapkepzes a foszk utan iszonyat szivas, egy csomo targyat be sem szamitanak, ossze vissza tanulod majd oket. Katasztrofalis, mar javaban tanulod a szakmai targyakat es mellette elso eves alapozo targyakat kell potolnod.

Gondolom levelezo jon szoba, ami tulajdonkeppen tavoktatas, mert online van, nem hiszem, hogy ne tudnad megcsinalni.

Ha kell valami info, akkor irj, mert van ralatasom az ottani dolgokra.

jan. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, levelező jön szóba.


Kicsit tartok tőle, hogy túl nagy fába vágom a fejszémet, mert mégis csak egy teljes munkaidős állás mellett csinálnám..

"nem hiszem, hogy ne tudnad megcsinalni."

Ezt azért mondod, mert annyira nem vészes a szak? Vagy mert az online-ság miatt sok időt lehet spórolni?

jan. 17. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 ha fejleszto vagy, akkor feltetelezem, hogy van ilyen iranyu diplomad mar. Azutan a psz mar nem fog szerintem neheznek tunni.

Masreszt a tavoktatas meg baromi jo dolog, idosporolo. Az orak visszanezhetoek, sok egyeb anyagot is adnak, raknak fel mintavizsgat meg ilyenek. Szamonkeresek korrektek.

Amivel baj szokott lenni inkabb az az, hogy tok mas elkepzelesuk van egyeseknek a penzugy/szamvirel/ kozgazdasagtanrol es rajonnek, hogy ez nekik nem tetszik.

jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak én látom rosszul, vagy valóban semmit nem érnék a FOSZK-kal?"

Nem ér semmit a Foszk, alapszakra menj.


Mivel fejlesztő vagy gondolom a matek megy, a többi meg csak seggelés :D

jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát de pont a seggeléstől félek, nem a matektól :D a matek szórakozás

Igen, van már diplomám, proginfo

jan. 18. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Miert ne érne semmit a foszk?

Nekem pl nem lenne pontom alapszakra mivel középsuliban dolgoznom kellett, rossz lett az érettségim és hála az új rendszernek a tanulmányi pontok többet érnek mint előtte szval nem járok jobban ha érettségizek 2 tárgyból, abbol egy emeltet…


Ha megvan a pontja okés a bsc de alapbol ne minősítsük már a foszk/ot le mikor egyreszt sokaknak arra van esélye csak főleg ha nem tudott családi háttér miatt tanulni, másrészt meg sokan így sem fejezik be az egyetemet 3.5 év alatt hanem minimum 1-2 félévet csúsznak.

jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ahogy számolom kb 400 pontom lesz az új rendszerben, meglátjuk mire lesz elég. A korábbiban több volt.
jan. 20. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!