Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire jó a számvitel?

Mire jó a számvitel?

Figyelt kérdés
Bocsi a hülye kérdésért, pénzügy és számvitel szakra fogok jelentkezni, és felületesen "ismerem" csak mindkét területet. Engem egyértelműen csak a pénzügy érdekel, de külön ilyen szak nincs. A számvitel milyen területeken hasznosítható, ha nem szeretnék könyveléssel, és ehhez fűződő egyéb tevékenységekkel foglalkozni? Ráadásul csak BGE-n van levelező, szóval meg van kötve a kezem. Ott meg úgy tudom a számvitel az erősebb. Kínszenvedés lesz így a suli?
jan. 18. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Könyvvizsgálónak, kontrollernek, adószakértőnek azért kell egy erősebb számviteles tudás, de nem könyvelnek. De vannak olyan pénzügyes pozik is amikhez azért kell mélyebben a számvitel, nem különül azért el a kettő élesen.


Én szerettem végül a legtöbb számviteles tárgyat, vannak dolgok amiket be kell vágni hozzá viszont szerencsére elég logikusan van felépítve, ha elkapod a fonalat könnyen lehet tanulni. Nem volt gazdasági előképzettségem úgyhogy én se tudtam mire számítsak. Viszont kb 3. szemeszter végére tűntek el szaktársak akik már a "számvitel alapjai" tárgynál megutálták a dolgot és a ráépülések se segítettek.

Pénzügy melyik része érdekel vagy mi a terv, kb milyen pozícióban képzelnéd el magad? Hátha vki tud ajánlani hasonló szakot, mert nekem még így a gazdmen+pénzügy mester jut eszembe, ha nem akarsz számvitelt túl mélyen tanulni.

jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

“ Engem egyértelműen csak a pénzügy érdekel, de külön ilyen szak nincs”


Külön azért nincs ilyen szak, mert a pénzügyhöz kell a számvitel is. Nem tudod kikerülni. Ha pl. elmész pénzügy mesterre ott is fogsz találkozni vele, nem véletlen. Ez a két terület nem különül el teljesen.

Ha abszolút hidegen hagy, akkor ez nem a te szakod.

jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!