Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden az orvosin hány...

Szegeden az orvosin hány kreditet kell teljesíteni egy félévben hogy ne tegyenek át önköltségesre?

Figyelt kérdés
jan. 18. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem egy félévben, hanem egy tanévben, bocsi
jan. 18. 19:22
 2/5 A kérdező kommentje:

A TVSZ-t annyira nem tudom értelmezni. “a hallgatót önköltséges képzésre kell átsorolni, ha az utolsó két félév átlagában nem szerzett legalább 18 kreditet…”

most félévente vagy évente kell 18 kredit? Csak azért nem értem mert eddig mindenhol 30valahány kreditekről olvastam, és ebből én úgy értelmezem hogy most évi 18-at várnak el, de az nagyon kevésnek és irreálisnak tűnik…

jan. 18. 19:30
 3/5 A kérdező kommentje:
vagy most a 18 az átlag, tehát 36 kredit kell?
jan. 18. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ha egy orvostanhallgató nem tudja értelmezni az átlag fogalmát, akkor hogy fog majd másodpercek alatt életmentő döntéseket hozni a legkülönfélébb esetekben?

Tehát magyarul akkor sorolnak önköltségesre, ha az utolsó két aktív féléved átlagában nem szereztél legalább 18 kreditet. Ez azt jelenti, hogy az egyik félévben szerezhetsz akár 2 kreditet, míg a rákövetkezőben 34-et, ezek átlaga is 18.

Az optimális haladáshoz a mintaterv szerint általában 30 kredit/félév ajánlott.

Átsorolás nemcsak a nem teljesített kreditszámok miatt lehet, hanem az átlag miatt is. Ott is a két utolsó félév ÁTLAGÁT nézik, de kredittel súlyozva. Nyilván ha egy 2-3-4 néhány kredites félévi átlagod színötös, de a rákövetkező 30+ kredites féléved színkettes, akkor bizony átsorolhatnak.

jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Téged hogy vettek fel orvosira ha ezt se tudod értelmezni?

Átlagban kell 18-at elérni, tehát a két félév alatt minimum 36 kreditet kell szerezned..

jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!