Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n kínai szakra be lehet...

ELTE-n kínai szakra be lehet kerülni úgy, hogy előtte egyáltalán nem tanultam kínait?

Figyelt kérdés
Szerintem ott nulláról kezdik a nyelv tanítását, hiszen nem várhatják el, hogy mindenki, aki odamegy már előtte járjon valami nyelvtanfolyamra plusz pénzért. De apukám szerint úgy nem fogok bejutni, ha egyáltalán nem tudok kínaiul.
2010. okt. 23. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról kezdik, de vannak nagyon szadista tanárok is. Bár lehet, hogy szerencséd lesz, és jókat fogsz ki. Rengeteg kanjit kell tanulni, arra készülj fel. És igen, be lehet jutni 0 kínai tudással, és ha sokat tanulsz, kihullani sem fogsz. Nyelv+irodalom/töri a felvételi.

Én japán szakos vagyok de jár hozzánk át órákra sok kínais, szóval nagyjából tudom mi a helyzet:) Meg persze tőlünk is járnak át sokan kínaira. Hidd el, meg lehet csinálni, ha akarod. Sokan mások is nulláról kezdik. bízz magadban! És sok sikert:)

2010. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Neked van igazad..

Egyébként meg miért pont kínait (mandarint) akarsz tanulni?

Hogyha már távol-keleti számunkra egzotikus nyelvet akarsz tanulni, akkor miért nem inkább Japánt?(Sokkal hasznosabb)

2010. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
a kínai is hasznos. bár Magyarországon főleg kantonit beszélő kínaiak vannak.
2010. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, főleg az elsőt!


Mindenhol azt hallani, hogy a kínai mennyivel hasznosabb lesz a jövőben, mint a japán. Egyébként minden távol-keleti nyelv és kultúra érdekel és ezek közül úgy gondoltam a kínai lenne a leghasznosabb. Japánul is szívesen tanulnék egyébként, sőt koreaiul is. Akkor most melyiket is érdemes?

2010. okt. 23. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Nekem japán a főszakom, koreai a 2. keleti nyelvem. Az utóbbit még nem rég óta tanulom, de japán után elég könnyű, tényleg hasonlítanak. Tetszik az is. A legnagyobb lehetőség szerintem a japánban és a kínaiban van, mindkettőben pl. cégek miatt (tolmácsolás-fordítás), és mivel felkapottak, nyelvtanárokat is keresnek. Pesten pl. japánt pár gimiben is lehet tanulni, de nyelviskolákba is keresnek szerintem mind kínai, mind japán tanárokat. Hogy a magánórákról már ne is beszéljek! Nagyon sokat kérnek 1-1 magánóráért, és a kereslet is nagy rá. A kínait, japánt, koreait is lehet pl. idegenvezetésben haszonsítani, rengeteg idelátogató keleti turista van (csak japánból több, mint 10 000 évente!). Aztán pl. a kínai tolmácsokra nagy kereslet van a bevándorlási hivatalokban és a bíróságokon is, bár szerintem ezek talán a koreaira is igazak lehetnek. Koreai cégek is vannak, tehát ezzel a nyelvvel is van lehetőség tolmácsolásra, fordításra. Most hirtelen ennyi jut eszembe:)
2010. okt. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A japánhoz annyit tennék még hozzá, hogy szerintem túl sokan tanulunk azt, már annyira nem keresett:D A ponthatárok esésén is látható ez. Pl. az idei elsősöknek már vagy 30-40 ponttal kevesebb kellett, mint 3 éve! Ez rengeteg. Mondjuk meg is látszik rajtuk. + japánszakon sajnos az is beüt, hogy a fele azért jelentkezik mert hűűű, mangaaa, animeeee, jroooock.... :S
2010. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!:D Mondjuk sokkal okosabb nem lettem ,mert mindháromra írtál előnyöket. :D Ja igen, pl. ezt sem tudom, hogy akkor 2 keleti nyelvet tanultok egyszerre? És melyiket milyen szinten? (Igazából az a kérdés, hogy a másodikat milyen szinten, gondolom az elsőt megtanuljátok amennyire csak lehet.)
2010. okt. 23. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt úgy, hogy valamivel középszint felett fogsz tudni 3. év végére, ha 0-ról indulsz és rendesen tanulsz. Felsőfok maximum ha nagyon-nagyon szorgalmas vagy, esetleg különórára is jársz (de szerintem ezekől a nyelvekből már a középfok is elég ritka, meg utána nyilván foglalkozik vele az ember és fejlődik:) Japánból kb. 2500-3000 kanjit tanulunk meg 3 év alatt (a japánok 2000-ret 12 év iskola alatt, ennyi a kötelező), kínaiból nem tudom, ők állítólag többet tanulnak.

A második keleti nyelvet csak 1 évig kötelező tanulni (tehát alapszinten tanul csak meg az ember), de lehet folytatni főszakos szakszeminárium/nemjuteszembe milyen óra helyett 2 évig, plusz mondjuk ha első évben kezdted, esetleg szabad kreditekből 3 évig. Ha minornak veszel fel egy nyelvet (ez bármi lehet), azt 2 évig tanulod, de ha marad még szbad kredited, vagy a +10%-ból, akkor ezt is lehet 3 évig csinálni. Nekem úgy fog kijönni, hogy 2 vet tudok szánni a 2. keletire és 3-at a minorra, meg 3-at a főszakra:)

Hogy a másodikat milyen szinten tanulod, az tanár és egyénfüggő. Én pl. a minorosokhoz járok 2. keleti nyelvórára, így rendesen tanítanak. De állítólag a sima 2. keletis órán elég lagymatag az oktatás, ilyen legyünkmártúlrajta-szintű.

2010. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm szépen ezt az összefoglalást!! :)
2010. okt. 23. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!