Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizika fakt, ha most félévkor...

Fizika fakt, ha most félévkor 4-es lettem fizikából?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es vagyok gimnáziumban, így hamarosan eljön a faktválasztás, ezért kellene két tantárgyat választanom. Három jöhet szóba, a fizika, a kémia és a biológia. Az utóbbi kettővel semmi baj nem lenne, ha azokat választanám, mivel mindkettőből 5-ös vagyok, azonban fizikából gyengébb vagyok, most félévkor is 4-es lettem (4,20 az átlagom, tehát nem felfelé kerekítve lett megadva). Tudom, a legegyszerűbb az lenne, ha a biológiát és a kémiát venném fel, és kész, de én nem akarom a fizikát elengedni, őszintén szólva a biológiát talán szívesebben hagynám el, mint a fizikát, így lehetnék kémia-fizika faktos. Megfordult a fejemben a biológia és a fizika kombó is, de ebben bizonytalan vagyok, a kémiát mindenképp tovább szeretném vinni, legfeljebb csak akkor kerülhet ez szóba, ha a kémia nem indulna el az alacsony létszám miatt.


Egyébként a gyógyszerészet lenne a cél továbbtanuláskor, ahol pont ez a három érettségi tárgy van, a biológia pedig kötelező, emiatt is nehéz döntés ez. Ti mit választanátok?



jan. 20. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha biológia érettségi kötelező, akkor ott ne engedd el a faktot.

A másik kettőből válassz - de ha lelkes vagy és bírod, akkor miért ne lehetne mindhárom? Kötelezően kettőt választhatsz?

jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Te tudod de ha mindhármat felveszed nem sok szabadidőd marad, ugyanis ezek általában délután vannak és 4ig minimum eltartanak. Ráadásul ezekre tanulni kell mert dogák vannak
jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Én a biosz-kémiát mondanám, a fizika lehet hobbi is.
jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

2, Nem feltétlenül. A mi giminkben a faktos órák a normál órákat váltották ki - azaz csoportokra oszlott az osztály, ugyanazon a matekórán más teremben más tanárral tanultak a faktosok, nyilván más anyagot is.

Persze, vannak plusz órák a faktosoknak, ami a normál órarend felett adódik hozzá, de heti egy duplaórát bevállalni pluszban szerintem nem olyan ördögtől való, ha valóban szereti.


(Nyilván kérdés, az ő iskolájában hogy működik.)

jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógyszerész akarsz lenni, akkor utcahosszal a biológia-kémia a legésszerűbb választás. Ettől még érdekelhet a fizika, és foglalkozhatsz vele a szabadidődben, ha akarsz.
jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

#1 Sajnos csak kettőt lehet választani tudtommal.

#4 A természettudományos tárgyak ezzel az évvel kimennek, egyedül csak földrajz marad kötelező természettudományos tárgyként. Tehát ha felvenném a fizikát (meg persze a bioszt és a kémiát), heti 2 órám lenne csak fizikából. Ezek pedig délutánonkét lennének.

jan. 21. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszerész szeretnél lenni, a kötelező biosz mellé mindenképp a kémiát válaszd!

Lépj be az FB biokém csoportjába, ott tudnak segíteni ötletelni, de tuti, hogy a gyógyszerészeti vonatkozásában ugyan ezt a választ kapod!

jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!