Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a matek tanító...

Mennyire nehéz a matek tanító szakon?

Figyelt kérdés

Mindenből ötös lett az érettségim, kivéve a matematika ami kettesre sikerült. Már a suliban is hármas négyes voltam matekból. Nehezebben megy a matek ez tény.


Tanító szakra szeretnék menni, de félek kicsit a matematikától, hogy ezen csúszik majd az egész. Mennyire nehéz a tárgy? Érdemes lenne megpróbálnom?



jan. 21. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogy aki eljutott az érettségiig, azon kifogna a matek tanító szakon.
jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez egy kicsit megnyugtató. Lehet egy kicsit túlgondolom az egészet. Egyébként az egyik kedvenc tantárgyam volt a matematika, de sajnos a dolgozatok sose sikerültek jó jegyre.
jan. 21. 21:13
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem vészes a matek. Nyilván magasabb szinten lesz, de ne félj tőle! Nálunk mindenkinek sikerült jó jegyekkel mikor én jártam! Ne aggódj! 😘

jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben tanítottam tanítójelölteket (nem matekra), és azon az egyetemen a matek a tanítójelöltek körében sajnos buktató tárgynak számított. Egyetlen oktató oktatta matekra az összes tanítójelöltet, aki keményen és következetesen osztályzott, nem volt menekvés, sok volt a vizsgákon és a gyakorlati jegyekben a bukás (bár azért a végleges kihullás pusztán a matek miatt nem volt gyakori). Ezzel nem ijesztgetni akarlak, csak azt akarom mondani, hogy a tanítóképzésben nagyon-nagyon oktatófüggő, hogy mennyire nehéz a matek. Ha kifogsz egy sokat követelő oktatót, és nincs jó matekos agyad, lehet, hogy bele kell majd adnod mindent, hogy megszerezd a kettest. Nappalin sajnos sok tanítójelölt nem veszi túl komolyan a tanulmányait és intenzív szociális életet él (pl. rendszeres éjszakákba nyúló bulizások hétköznap esténként); s ennek gyakran megvannak a következményei. Nem sok értelme van másnaposan, kialvatanul matekórákra járni. Azt ajánlom neked, hogy ne engedj az efféle csábításnak, legyen a tanulásnak prioritása, s akkor minden rendben lesz.
jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
2 mondóka és egy körtánc kurzus között a matek valószínűleg KerekMese-Számoló dal szinten van.
jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bőven középiskolai szint.
jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira hétköznap bulizós, mindent bele fogok adni, hogy menjen. Köszönöm szépen a válaszokat.
jan. 22. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!