Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van bekerülni...

Mennyi esélyem van bekerülni egy jobb Magyar iskolába?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok jelenleg és Németországban élek de haza kell jönnöm jövőre és itthon kell folytatom a tanulmányaimat.

Négyes tanuló vagyok és beszélek folyékonyan angolul, valamennyire németül és nemrég kezdtem el franciát tanulni.

Lenne esélyem bekerülni egy relatíve erős gimibe?



jan. 22. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed, pláne, ha nyelvi sulikba jelentkezel. Az is számít, milyen intézménybe jártál eddig
jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehetőleg angol-magyar kétnyelvűbe szeretnék menni.
jan. 22. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor jársz a legjobban, ha a 2025-ös felvételi eljárásban részt veszel és felvételizel. A legjobb gimik nem vesznek át mert német iskolából jöttél.
jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az iskola ahova jelenleg járok szintén kétnyelvű (angol-német) és a felvételit már letettem idén
jan. 22. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor a felvételi eredményeidtől függ, hogy felvesznek.


sulinavigator.hu oldalon használd a pontszámolót! Ekkor láthatod, hogy a korábbi évek statisztikái alapján felvennének e vagy sem.


Nagyon nehéz a kérdésedre válaszolni ha nem vagy konkrét. Magyar és matek központid hogy sikerült? A hozott jegyeid milyenek? Az oktatási hivatalt és a kinézett iskolát felhívtátok a külföldi iskolai végzettség miatt?

jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor most kilencedikes vagy Németországban és letetted a magyar központi írábelit idén.

Ha jövőre a 9. évfolyamot szeretnéd elkezdeni Magyarországon, akkor a felvételi eredményedtől függ.

Ha tizedikbe szeretnél kerülni jövőre, akkor pedig átvételt kell kérvényezni. Ilyenkor közvetlenül a gimnáziummal kell felvenni a kapcsolatot és a gimnázium igazgatója fog döntést hozni az átvétellel kapcsolatban. Az átvétel feltételeit is a gimnázium igazgatója határozza meg (pl. osztályzatok, különbözeti vizsga).

jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat:)
jan. 23. 07:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatalt mindenképpen érdemes felhívni evvel kapcsolatban. Sok sikert!
jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
jan. 23. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!