Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2024-es felvételi rendszerbe...

A 2024-es felvételi rendszerben mennyi pont lesz egy “jó érettségi”?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam most ezen, hiszen barátnőm is most fog még érettségizni és kilátástalanok vagyunk azzal kapcsolatban hogy most akkor az új rendszer szerint mennyi ponttól lesz számítható egy eredményes érettségi. Abban az esetben ha mindenből 5-ös voltál, és az összes érettségi eredményed is 100% volt belefoglalva egy emeltet is csak 367 pont jön ki intézményi pontok és plusz eredmények nélkül (Miskolci egyetem gazd.) Amikor én felvételiztem (2022) ez nem volt rossz eredmény de nem szín 5-ös közel sem, ti mit gondoltok mi lesz egy “jó érettségi”?

jan. 23. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Abból indulj ki, hogy egy középszintű érettségi 33%-kal kevesebb pontot ér. Továbbá lényges, hogy az egyeteme saját maguk adják a plusz pontokat, tetszésük szerint lebontva.
jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!