Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora az esély a 2024-es...

Mekkora az esély a 2024-es felvételi rendszerben a bejutásra egy karrierváltó 30+ felnőttnek?

Figyelt kérdés
Úgy látom az új rendszer kifejezetten az iskolai versenyeket és a sportteljesítményt helyezi előtérbe, de ezeket érthető módon egy 35 éves, gimit már rég elhagyó ember nem tudja utólag produkálni. Mesterdiplomás közgazdászként, pályaelhagyóként szeretnék dietetikát tanulni. 2 Emelt szintű érettségivel és 2 nyelvvizsgával tudok majd "beszállni", de mást nem tudok hozzá tenni, hiába van pl. Országos Bajnokság 1. helyezett érmem, mert csak az utóbbi 8 év teljesítményét nézik. Van esélyem?

2023. aug. 29. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
43,3432% és 43,3437% között mozog az esélyed jelenleg
2023. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szeretnélek lebeszélni a dietetikáról. Egy egyszerű statisztikát hozok


Az országban jelenleg 3 egyetemen képeznek dietetikusokat SE-ETK, DE-ETK és PTE-ETK összesen 4 képző heylen nappali, levelező és keresztféléves képzésben. Államilag finanszírozott és önköltséges formában.

Az 1 tanévre ( 2 szemeszter) felvehető hallgatók száma 2023-ban:

Se- ETK felvehető keretszám 100 Fő, PTE-ETK felvehető keretszám 100 Fő, DE-ETK felvehető keretszám 100 Fő, tétlezzük fel,hogy a felvehető keretszámok 80 %-át töltik fel az akkor is összesen 3x80 = 240 Fő. 4 év múlva ebből kb 40%-os lemorzsolódással szűámolva ( ennyi a min.) vágez 140 fő. Az országosan várható állásheylek száma 20 éve éviente 10-15 fő között mozog. Ennyi!

Ahhoz,hogy vállakozásod lehessen egycsomó törvényi feltételnek kell megfelej. Egyik ilyen fontos,hogy csak 2 év szakmai gyakorlat után lehetsz egyéni vállakozó, kaphatsz egnedélyt az NNK-tól. A gyakorlatot jó esetben korházi önkéntesként ( ha nincs állásod) vagy vállakozónál önkéntesként tudod még megszerezni.


Szép új pálya hajrá!

2023. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn, kicsit más a felvételi követelmény, ott viszont a kozunltációs hetek a szivatás mind 3 egyetemen szemeszterenként 3 koznultációs hét h-p teljese jelenlétet kívánó órarenddel. és a vizsga időszak ember nincs akinek több mint 30 nap szabi rendelkezésére áll. Vagyis búcsúzz el attól,ohgy nyaralsz min 4 évre!
2023. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Jöttem egy kis bátorításért, vagy ébresztő pofonra… 2 hónappal ezelőtt döntöttem el, hogy belevágok a felsőoktatásba most, hogy érettségi után 8 évvel végre kitaláltam, mi is leszek, ha nagy leszek. Hátrányom hozzád képest, kedves kérdező, hogy nekem előbb kell két emelt érettségit produkálnom, mert akkoriban fittyet hánytam a tanulásra. Egész eddig meg is volt a lelkesedésem, de mióta láttam a 2024. évre vonatkozó újitásokat alábbhagyott a magamba vetett hitem. A középszinten vizsgázott tárgyaim már nem fognak annyi pontot érni, mint amennyit hozzátehetnek az emeltek, így ha el is törlik a pontszámokat, még mindig átlagon alul leszek velük. Mi lehet a megoldás?
2023. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es, sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, csak annyi, hogy 2 éve érettségiztem és már jártam egyetemre, csak oda kb bárki bekerült arra a szakra. Nekem is van 2 emeltem, de mindkettő nyelv és nem tudom, hogy ez így beszámítható-e, én nemrég írtam az egyetemnek, hogy ezt megérdeklődjem. Mert ha nem, akkor nem tudom, hogyan tudnék előteremteni még egy emeltet, aminek jó az eredménye, úgy, hogy mellette dolgozom és mást is csinálok, nem tudok csak ezzel foglalkozni, meg ugye elég sokba is kerül.
2023. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

5-ös, erre én is kíváncsi lennék, írsz majd a fejleményekről? Őszintén remélem, hogy beleszámítják és sikerrel jársz. Teljesen átérzem a helyzeted, én is azon filózom, hogy visszaköltözök a családi házba albérletből és keresek egy részmunkaidős állást a mostani teljes helyett, ami mellett érdemi tudást is lesz energiám a fejembe verni. Mindez mégis inkább kérdőjellé változott, hogy még így sem biztos a siker.

Van-e tényleg esélyünk?

Kérdező, laikusként én a helyedben cseppet sem aggódnék ilyen eredményekkel a hátam mögött!

2023. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, igen ha visszaírnak, akkor megírom mit mondtak.
2023. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok, ígértem, hogy írok még: Én azt a választ kaptam, hogy igen, beszámítható 2 nyelvi érettségi az én esetemben, de ahogy megnézegettem kíváncsiságból más szakokat is, ez nem mindenhol van így, sok szaknál egyértelműen ki van írva, hogy "egy idegen nyelv". Szóval érdemes megnézni az adott szak követelményeit, ha nem világos, akkor írni az egyetemnek.
2023. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Köszi 5-ös! :)
2023. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!