Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakváltás vagy otthagyni az...

Szakváltás vagy otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Nem lett meg a vizsgám, szóval mindenképpen egy évet csúszom.. Ráadásul egymásra épülnek és szerintem ha szerencsém is van, ennyiből nem úszom meg. Át akarnánk menni többen de anyám hallani sem akar róla. Gazdasági szakra járok és itt nagyrésze ugyanaz.
jan. 26. 07:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem engedik meg, azt mondja folytassam ezt.
jan. 26. 07:31
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Élősködj tovább anyád pénzén.
jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én hülye normális tanácsot akartam itt...
jan. 26. 08:18
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában elszaporodtak ezek a kérdések, hogy vki egyetemet/szakot akar váltani vagy teljesen otthagyni, de az anyja nem engedi. Ugyanazt tudom írni, ha egyetemre jársz elég jó eséllyel 18 felett vagy, nem kell anyád engedélye vagy jóváhagyása.

Ha úgy gondolod hogy esetleg ez miatt kiraknak otthonról nézz kolit, kiadó szobát esetleg válts levelező képzésre, de a legtöbb szülő max puffog csak miatta úgyis. Vagy nem mondod meg otthon hogy váltottál csak a diploma átadó előtt. Azért neked kell tudni mi a várható következménye hogy váltasz és az alapján készülj. X évig szívni egy szakon ami nem érdekel/nem szereted/nem megy, csak anyuci miatt azért nem egy túl érett döntés.

jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad meg, hogy mely egyetemek milyen szakáról van szó. Enélkül nem is fogsz normális tanácsot kapni senkitől. Nem gondolhatod komolyan, hogy enélkül, teljes általánosságban valaki megalapozottan azt mondhassa, hogy érdemes egyetemet váltanod, vagy hogy nem.


Egyébként pedig a most, már a tavaszi félévre való egyetemváltás esélyét már valószínűleg lekésted, mert ehhez a fogadó egyetemre való kérvénybeadás határideje már valószínűleg lejárt. Ezt érdemes volna megérdeklődnöd, egy telefonhívás az egész. Azt sejtem, hogy első éves vagy, s ha ez igaz, akkor érdemes volna azt is megtudnod, hogy a fogadó egyetemen mennyi minimális teljesített kredit az előfeltétele az átjelentkezésnek. Általában ez legalább 30 kredit szokott lenni, s gondolom, ez nincs meg, úgyhogy már ez okból is valószínűleg lehetetlen a mostani átjelentkezés. Úgyhogy szinte teljesen biztos, hogy még legalább egy félévet le kell húznod a mostani egyetemeden, hogy átjelentkezhess.


Nyilván egy másik opció, hogy átjelentkezés helyett egy újabb felvételivel próbálsz átkerülni a másik egyetemre, de ez is természetesen csak szeptembertől lesz lehetséges. Ha ebben gondolkodsz, akkor is szerintem maradj aktív a tavaszi félévre, gyűjtsd a krediteket, mert így ha felvesznek, jóval könnyebb helyzetből indíthatsz szeptemberben.

jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2%

Itt a kulcsmegállapítás az, hogy nem lett meg s vizsgád. Ha annyira buta vagy, akkor az felmentés. Ha nem, akkor jól kitoltál szüleiddel, éltél a pénzükön egy (fél)évet, miközben már akkor tudtad, hogy ezt te nem akarod csinálni, elvégre nem tanultál, hanem?

Szüleidnek abban teljesen igaza van, hogy az eddigi befektetést nem kéne veszni hagyni, legyen valami a kezedben, aztán majd azt csinálsz, amit akarsz.

jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 Nálunk van kérvény is, de ezt úgy szokták, hogy beadják a felvételit az új szakra és elismertetik a tárgyakat. Számvitelre járok, amiért nem gondolom, hogy "buta" lennék, mert marha nehéz, előképzettségem sem volt, többe jártak így, nem az én világom. Ezért akarok másik gazdasági szakra átmenni, ahol például a számvitel kivételével az első év teljesen ugyanaz és "nem élősködtem". Az meg, hogy otthon laktam egyetem alatt, abban mi az "élősködés"? Meglátszik, hogy soha nem jártál egyetemre, vagy pedig egy nagyon szemét ember vagy.
jan. 26. 09:07
 8/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó rész természetesen nem az ötösnek szólt.
jan. 26. 09:08
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ahogy írtam, ha beadod a felvételit a felvi.hu-n az új szakra, akkor is nyilván csak szeptembertől kezdheted azt el. Beadni a felvételit semmibe nem kerül, egy óra a számítógép előtt és kész. Attól, hogy beadod és felvesznek, szeptemberben egyáltalán nem leszel köteles beiratkozni, még simán meggondolhatod magad, és maradhatsz a jelenlegi szakodon. S addig nem sok értelme van a babérjaidon ülni, a jelenlegi szakodon gyűjtögetned volna érdemes a krediteket. Más szóval most nem vagy döntési kényszerben, 7 hónapod van a döntésre.
jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Még az #5 és #9 válaszomat azzal egészíteném ki, hogy az egyetemen belüli szakváltási kérvény pozitív elbírálásának is általában előfeltétele szokott lenni, hogy valamennyi teljesített kreditnek meg kell lennie, s ez általában legalább 30, de ezt megkérdezheted a tanulmányi osztályon. Ha a szükséges kreditszám nincs meg, ami nagyon valószínű, akkor is maradnod kell a tavaszi félévre a jelenlegi szakodon, hogy szeptembertől szakot válthass. Tehát ezen az úton sem vagy most döntési kényszerben.
jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!