Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha úgy hagyom abba az egyeteme...

Ha úgy hagyom abba az egyetemet, hogy van egy sikeres szakdolgozatom, de hiányzik 2-3 tantárgyam akkor munkaerőpiaci szempontból diplomás embernek tudom számítattni magam?

Figyelt kérdés
Vagy ez olyan mintha soha nem is jártam volna egyetemre?

jan. 26. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem végzed el az egyetemet és nem kapod meg a diplomádat, emiatt értelemszerűen nem számítasz diplomásnak.
jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg eleve záróvizsgán van a szakdolgozatvédés. Szóval nem is lehet addig sikeres szakdogád, amíg nem abszolválsz.
jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Középfokú végzettségű leszel csak.
jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nehogymár feladd. Jézus. Szedd össze magad!!
jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leszel diplomás ember ha ténylegesen meg is kapod róla a papírt. Ha viszont otthagyod az egyetemet az igen, kb olyan a munkáltató szempontjából mintha nem is jártál volna.
jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy sikeres? Mivel nem végeztél így gondolom szakdolgozati bírálattal se rendelkezel.


Másrészről el kell, hogy szomorítsalak, de egy állásinterjún senkit nem fog érdekelni, hogy a te megítélésed alapján írtál egy jó szakdolgozatot. Főleg a mai világba amikor annyi külsős segítséget lehet hozzá venni, hogy megkérdőjelezhető, hogy te írtad e egyáltalán.


Vagyis ha nincs diploma a kezedbe, de minimum egy abszolutórium akkor ugyanúgy azt jelenti, hogy neked egy középfokú végzettséged van.


Ha tényleg 2-3 tantárgyon múlik, hogy végezz szerintem ne itt add fel!

Sok sikert hozzá, küzdj még egy kicsit!

jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

,,Ha tényleg 2-3 tantárgyon múlik, hogy végezz szerintem ne itt add fel!"

,,Nehogymár feladd."


A probléma itt azzal van, hogy szakmai gyakorlatra nem tudok bejutni, nem a hagyományos értelemben vett tantárgyakkal. Akárhányszor kilincseltem meg udvarolgattam nekik az lett a vége, hogy nem fogadtak. Az egyetem hivatalos partnercége sem. Egyéb lehetséges helyeknél meg vagy azt mondták, hogy telítettek vagy, hogy egyáltalán nem is foglalkoznak gyakornokokkal a túlbonyolított bürokrácia vagy pénzügyi okok miatt.

Utánajártam, hogy orvosi felmentést lehet e szerezni a gyakszi alól, de elvileg ilyen opció sincsen.

jan. 26. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most 2-3 tárgy , vagy a gyakszi a baj? A kettő nem ugyanaz.


Ha nem tudsz magadnak gyakorlati helyet szerezni, az egyetem köteles benne segíteni.


Amúgy a legtöbb egyetemen a szakmai gyak kiválthato projekt munkával is. Érdeklődj efelől.

jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szakon vagy, mennyi/milyen a gyakszi, de az nem lehetséges, hogy odamész a céghez hogy helóka, nekem kell 2 hónap gyakorlat X területen, ledolgozom ingyen csak igazoljátok le nekem? Nyilván nem szerencsés, de ezerszer jobb, mint nem megkapni a diplomád emiatt.
jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi a terv? Hogy odamész egy céghez, csak nem gyakornoki, hanem junior állásra pályázol? Azt is leigazoltathatod, ha felvesznek.


Egyébként a tanszéken is le lehet dolgozni valamilyen kutatómunkával. Érdeklődj a szimpatikus tanáraidnál, hogy mit javasolnak.

jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!