Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi foglalkoztat az egészségügg...

Mi foglalkoztat az egészségüggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ápoló hallgató vagyok és ötleteket gyűjtök a szakdolgozatomhoz. Van néhány saját ötletem, talán túl sok is. Sajnos a legtöbb olyan, amihez nehezen találok forrást, nem mindennapiak.


Érdekel, hogy milyen témák merülnek fel másokban.


Néhány kérdés, ami még esetleg segíthet:

- egészségügyi dolgozókat érintő témában vagy inkább a szolgáltatást igényébe vevőkről olvasnál szívesebben?

- kommunikáció vagy klinikum/szakápolástan irányba kutatnál?

- ragaszkodnál a saját szakterületedhez vagy új vizekre eveznél?

- van értelme nemzetközi összehasonlítást végezni vagy ez veszett ügy a jelenlegi helyzetben?

- ha laikusként beleláthatnál valamibe, akkor mi lenne az?

- ha szakdolgozóként többet tudhatnál valamiről, akkor mi az?


Aki már korábban írt egészségügyi karon szakdolgozatot, akkor attól szívesen várom a témajavaslatokat.


A segítséget előre is köszönöm!



2022. márc. 31. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:

-egyikben sem, jobban érdekel a szakmai módszertan

-inkább klinikum, de ez csak személyes preferencia

-alapszakon vicces lenne azt mondani még, hogy szakterülete van valakinek (akkor is, ha specializálódott), így elsődleges szempont az lenne, hogy mi érdekel és mi az, amiből várhatóan ki tudom magam művelni leadásig

-van értelme, bár attól függ, miben, van egy halom meglévő adat, publikáció, van mihez nyúlni. Ha a követelmény nem erőlteti a teljes mértékben a saját adatokat és azok elemzését, akkor hagyni kell a francba, fejfájás az egész (tapasztalat).

-én személy szerint inkább a digitalizációra vagy valami hasonló témára mennék rá, az most a felkapott és valószínűleg abból vannak naprakészebb szakirodalmak, de ha majd elmélyedsz a szakirodalomban, úgyis kikristályosodik, hogy mások mit kutatnak, mi épp a "menő" a szakmában, én legalábbis így kezdtem a sajátom

2022. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!