Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kicsaphatnak az iskolából...

Kicsaphatnak az iskolából azért mert skinhead vagyok? Jól tanulok, nem kötekszem. (középiskola)

Figyelt kérdés

jan. 26. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az iskolának minden valószínűség szerint van egy, az iskola honlapjáról letölthető házirendje, melyben az öltözködési és hajviseleti szabályok le vannak fektetve. Ennek kell megfelelned. Sajnos előfordul, hogy ezek a szabályok kissé homályosan vannak lefektetve. Ha a szüleid az igazgatónak írnak egy emailt, melyben esetleg egy fotódat is mellékelik, akkor szinte biztos, hogy pontosan megtudhatod, mit szabad és mit nem.


Egyébként én azt gyanítom, hogy bizonyos provokatív feliratos pólók biztos, hogy nem megengedettek. A kopasz fej (tarajos frizura nélkül) és a bakancs szerintem a legtöbb középiskolában még elmegy.

jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha csak az öltözködésed eltérő, az sok iskolában senkit nem érdekel (kivételek általában a vallásos iskolák). Viszont ha rasszista/antiszemita megjegyzéseid vannak (akár csak “simán” verbálisan, tehát fizikai agresszió nélkül), azért simán kicsaphatnak. Nálunk volt ilyenre példa, nem is egy.
jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam rasszista megjegyzéseket hozzáfűzni a dolgokhoz de múltkor megkérdezte az osztályfőnök az osztálytól ,hogy mi nem szimpatikus az osztályban én meg oda azt írtam ,hogy: cigányok. Ezért nem b*szhatn*k ki nem? Véleményt szabad nyilvánitani....
jan. 26. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
#3: Ha az osztályfőnöködnek írásban írsz ilyet, amit csak ő olvas el, az valószínűleg még elmegy. Ha viszont fennhangon vagy az interneten (pl. tömeges emailekben) terjeszted, mondjuk az osztály többi tagja vagy más iskolások felé, mondjuk a cigányokkal vagy zsidókkal szembeni előítéleteidet, azért simán kicsaphatnak. Sőt, a "közösség elleni uszítás", mely nyilvánosság előtt (pl. osztálytársaid előtt) erőszakra vagy gyűlöletre késztet valamely népcsoporttal szemben, már bűncselekmény, amiért börtön jár.
jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megint egy provokatív kérdés.

Miért csinálod?

Mindenkinek vannak negatív tapasztalatai a cigányokkal. Ennek ellenére az a néhány, aki próbál beilleszkedni a társadalmunkba, nagyon nehéz helyzetben van. Te mit szólnál, ha olyanért utálnának, amiről nem tehetsz?

Ne hangoztasd az iskolában, mert igen, ezért kicsaphatnak. És ha tudod, hogy ez nem oké, akkor meg ne csináld.

jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Volt a beilleszkedésre több száz évük, legrosszabb indok...
jan. 26. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Látom a szövegértés sem megy. Pl. egy általános iskolás gyereknek, akit megvernek, mert cigány, volt száz éve beilleszkedni?

Hagyd már. Inkább a tanulással foglalkozz, ne a gyűlöletkeltéssel.

jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem hallottam még olyat ,hogy valakit azért vertek volna meg mert cigány, én fordítva hallottam
jan. 28. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom az Amerikai História X című filmet esti megnézésre.
jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jól tanulsz, akkor már rég elolvashattad volna az iskolai házirendet. Abban nagy eséllyel szó esik ilyesmikről. Mondjuk egy olyan passzus, hogy "...a jó ízlés határát meg nem sértő öltözködés...", az elég vicces. Egy rövid haj, vagy kopasz fej, bakancs, ahogy előbb is írták, nem hinném, hogy ezt meghaladná.
febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!