Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért vannak punk koncerten...

Miért vannak punk koncerten skinheadek?

Figyelt kérdés
Sokféle koncerten előfordulok (nem vagyok se skinhead, se punk). Ha tetszik valami zene, akkor elmegyek a koncertre. Több éve tapasztalom, hogy punk koncerten mindig van néhány egyértelmű skinhead is (kopasz, nagy darab, nemzeti jelképekkel kitetovált férfi). Először azt hittem, hogy azért jönnek, hogy verekedjenek punkokkal. Valószínű van ilyen is. De azt tapasztaltam, hogy a többség inkább valóban szórakozni jön le, mert láthatóan jól érzik magukat, érzik a zenét. Szerintetek, hogy van ez?

dec. 30. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kevés tisztán punk zenekar van - sőt, én azt mondanám, hogy a punk zenekarok fele az ilyen nemzeti punk amibe belefér egy kis rasszizmus is.
dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%
Hangzásban nagyon hasonló a két szubkultúra zenéje, egy tőröl fakad. A politikai, világnézeti dolgok meg együttesenként eltérhetnek. Egy-két mérsékelten jobbos, vagy tudatosan nem politizáló zenekar koncertjére elférhetnek akár a kopasz nagymagyarkodók is.
dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti koncerteken meg punkok fordulnak elő, nem egyszer láttam már. Nincs már meg az a nagy ellentét, ami anno volt.

Az alter arcokat összeköti a lázadás, a punk/oi zene.

(Bár azért mondjuk egy Picsa koncerten biztos nincsenek ns skinheadek, de ez más hazai punk zenekarról már nem mondható el.)

jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!