Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem megajánlott ?

Egyetem megajánlott ?

Figyelt kérdés

Egyetemen mely tantárgyakból adhat a tanár megajánlott jegyet? Elvileg aki szorgalmas, jókat szól hozzá a dolgokhoz, rendszeresen bejár azok kapHATNAK.


De ez csakis a szabadon választott tantárgyaknál, vagy a kötelezőeknél is, és egy évben mennyi megajánlott jegyet lehet kapni ?


jan. 28. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármiből lehet kapni megajánlott jegyet, kötelező tárgyakból is. Sőt, van amiből "úgy van értelme".


Nekem például volt Műszaki Ábrázolás I-II tantárgyam. Ott azért elég komoly rajzokat kellett összeállítani. Nem lenne értelme konkrét vizsgára behívni a tanulót. Szépen feladta a prof beadandóként, leosztályozta őket, és az átlagot kaptuk megajánlva.


Viszont egyetemen már nincs olyan, hogy magatartás/szorgalom. Azokat az egyetemen nem figyelik. Tud egy-két kimagaslóan teljesítő diákra emlékezni, de egyetemen többszáz, akár ezer diákot tanítanak egy héten, nem is egy tárgyból. Az "órai munka", mint olyan, nem értékelt dolog a normális egyetemeken.


Csak a beadandók, ZH-k, vizsgák amik jegyet eredményeznek.

Az viszont, hogy a prof vizsgáztat, vagy a beadandók/zh-k alapján megajánlott jegyet ad, az prof és tantárgy függvénye.

jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen, kollokviummal végződő tárgy esetén lehet az oktatónak az évközi munka (pl. beadandók, zárthelyi dolgozatok) alapján jegyet megajánlani az arra érdemesnek tartott hallgatókak. (A szorgalom és a jó hozzászólások, amit említesz, önnmagában szinte soha nem elég egy megajánlott jegyhez.) De jegymegajánlásra semelyik oktató, senkivel szemben nem köteles, és a hallgató sem köteles a számára megajánlott jegyet elfogadni, azaz mehet vizsgázni is, ha akar. A megajánlott jegy kollokviumi jegyként kerül rögzítésre. A félévenként szerezhető megajánlott jegyek számának nincs sem alsó, sem felső korlátja.


Mindettől függetlenül amennyire én tudom, a legtöbb helyen és szakon tipikusan legfeljebb a vizsgák harmada, vagy még annyi sem váltható ki megajánlott jeggyel az évközi munka alapján a jobb hallgatóknak. Vannak olyan egyetemek és szakok, ahol szinte egyáltalán nem szerezhető megajánlott jegy semmiből, azaz minden, hivatalosan kollokviummal végződő tárgyból mindenkinek vizsgázni kell.

jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1, 2. Köszi.


Levelezőn is van megajánlott jegy, vagy csak nappalin?


Ha valaki a x. szemeszter után passzivozik (egyéb dolgok miatt), az hogy kerül be a CV.-be? Nem furcsa, ez? Sokaknál olvastam, hogy passzívoznak időnként, de ez a HR.-esnél lehet minusz pont, vagy nem érdekli? (Úgye mikor beirod hol tanultál, odaírod az évszámot, és ebből következtethet)

jan. 28. 09:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugye*
jan. 28. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Cv-be az kerül, amit beleírsz, ha benne van a képzés kezdete-vége, rákérdezhetnek, mit csináltál, vagy jobb, ha magadtól mondod, mert egy ismerősömnél nem kérdezték meg, csak visszahallva csámcsogtak rajta. Ha van okod passziváltatni, pl. szakmai tapasztalatot akartál szerezni és dolgoztál, vagy külföldre mentél, stb, az még jó pont is lehet.
jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A matek I zh mennyire lesz nehéz első évben ?


Elvileg tényleg 1-3 feladatot adnak és azt kell megoldani?

jan. 28. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:

#3: Levelezőn sincs elvi akadálya a megajánlott jegynek, de ritka. A vizsgával végződő tárgyak esetén, mondjuk 3-4 konzultáiós alkalom során, általában az oktató örül, ha végigrohanhat az anyagon. Emiatt legtöbbször egyszerűen nincs idő évközi zárthelyikre, amelyek alapján megajánlott jegy volna adható.


#6: A matek zárthelyik nehézsége természetesen szakfüggő és egyetemfüggő. De olyanról még nem hallottam, hogy valahol csak 1-3 feladatot adtak volna. Ilyesmi legfeljebb egy órakezdéskor megtartott 15 perces röpdolgozat esetén fordulhat elő. Egy normál zárthelyin legalább 5 feladatot adnak.

jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!