Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megajánlott jegy elutasítása...

Megajánlott jegy elutasítása esetén is kétszer van lehetőség vizsgázni?

Figyelt kérdés
Ne gyertek azzal, hogy hülye vagyok, ha elutasítom, elméletbeli kérdés :D Tehát ebben az esetben is lenne lehetőség pótvizsgázni?

2023. febr. 13. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A megajánlott jegy nem minősül vizsgaalkalomnak, ennélfogva nem befolyásolja a vizsgaalkalmaid számát.
2023. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Elvileg a megajánlott úgy van, hogy jelentkezel a vizsgára, ha nem mész el megkapod a megajánlottat, ha elmész…. Érted.
2023. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2., ööö, én nem így tudom. A tanár megajánlja a jegyet, én vagy elfogadom, vagy elutasítom. Utóbbi esetben jelentkezhetek vizsgára. Na és azon gondolkodom, mi történne, ha neadjisten megbuknék a vizsgán.
2023. febr. 13. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

"Na és azon gondolkodom, mi történne, ha neadjisten megbuknék a vizsgán."


Ugyanaz, mint ha nem lett volna megajánlott jegy a tárgyból, és megbuknál a vizsgán.

2023. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Akkor nálunk másként volt. Ez esetben bocsánat.
2023. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. febr. 13. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg a megajánlott úgy van, hogy jelentkezel a vizsgára, ha nem mész el megkapod a megajánlottat, ha elmész"


Többször találkoztam már hasonlóval, de ez mindig olyankor volt amikor a tanár "fű alatt" adta a megajánlott jegyet, és ez a neptunba hivatalosan nem megajánlott jegyként lett beírva. Nálunk is sok tanár csinálja, hogy vizsga a valóságban egyáltalán nincs, de formálisan mégis fel kell rá jelentkezni, és oda írja be a megajánlott vagy gyakorlati jegyet.

2023. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy megkaptad a megajánlott jegyet, azt elfogadtad vagy elutasítottad. Ha elfogadtad az került be, ha nem akkor olyan mintha nem is lett volna és mehettél vizsgázni. Ha a vizsgán megbuktál, nem hozhattad vissza a megajánlott jegyet. Pótvizsgázni természetesen lehet. Ráadásul ha már volt egy vizsgajegyed, akkor is javítóvizsgázhattál, de ha az rosszabb lett, akkor az lett az érvényes. Tehát egy 4-es vizsga után ha írtál egy 1-est, buktad.
2023. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a megajánlott jegy nagyon egyéni minden szakon. Nálunk vizsgaalkalomnak minősült annak, aki megszerezte, de nem fogadta el (vagy éppen elfogadta). Ha megszerezte valaki, de nem fogadta el, ugyanúgy mehetett vizsgázni, de nem 3 próbálkozása volt, hanem csak 2. Ezt valahogy a tanszék egyénileg követte, de az ilyesmi ritka volt. Aki nem szerezte meg a megajánlott jegyet, mert nem volt meg a szükséges pontszáma, annak olyan volt, mintha nem csinált volna semmit. Én azt ajánlom, hogy a saját szakodon érdeklődj az illetékesektől, mert szerintem itt nagyon különböző megoldásokat fogsz olvasni.
2023. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!