Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el vizsgázni...

Ha nem megyek el vizsgázni egy tárgyból ( tehát vizsgát sem veszek fel egyáltalán ) az elégtelennek minosul?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az ösztöndíjátlagba elégtelennek számít, igazából csak az érdekel hogy sikereltelen vizsgaalkalomnak minosul-e. ( Mert úgy tudom 6 elégtelen vizsga után ugyanabbol a tárgyból elbocsátanak ), persze ha nem vettem fel vizsgát akkor miért számítana annak. A neptunban is csak annyinak kéne megjelenni, hogy "Nem teljesített" és "Nincs eredménye".


5. félévemben járó mérnök hallgató vagyok, eddig még nem szántam el magam ilyen dologra hogy vizsgát sem veszek fel egy tárgyból, de ebben a vizsgaidoszakban már rommá tanultam magam, 46 kreditet csináltam meg egy félév alatt, behoztam minden csúszásom és van egy jelentéktelen 2 kredites tárgy, amire nem épül semmi, ellenben piszok nehéz és 2 nap múlva van belole az utolsó vizsga, és semmi kedvem csak azért az ország másik felébol beutazni az egyetemre hogy 1 perc alatt megbukjak már a beugrón. A "Nem jelent meg" díjat meg persze szeretném elkerülni, ezert gondoltam hogy nem veszem fel.


Aláírásom van, szóval úgy tervezem felveszem jovore mert tudom hogy indítják majd CV-ben.


Köszönöm a válaszokat.



jan. 28. 15:31
 1/2 anonim válasza:
Igen.
jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ennél a kérdésnél érdemes lett volna tisztázni melyik egyetemről van szó. SZTE-ről tudok nyilatkozni, nálunk úgy nem lehet vizsgakurzust felvenni, ha nem volt legalább egy sikertelen vizsgapróbálkozásod. És ez nálunk nem számít annak, ugyannyi próbálkozásod marad, és ha újra felveszed a tárgyat meg kell ismételni a gyakorlatot is, hiába kaptál korábban aláírást, érvénytelen lesz.

Egyetemed TVSZ-ét olvasd át.

jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!