Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a Szent Györgyi...

Vélemény a Szent Györgyi Albert gimnázium és általános iskoláról?

Figyelt kérdés
Most vagyok iskola választás előtt és gondoltam megjelölöm a 4 évfolyamos humán tagozatot (a gimi részéről beszélek ha nem lenne egyértelmű) 39 pontot írtam központin de amúgy jó tanuló vagyok. Voltam nyílt napon de nem tudom, hogy mennyire tetszett,hogy őszinte legyek. Érdekes karakterek voltak (kék raszta hajú faszi,tetkós faszi stb) valamint az óra se volt túl szimpi. Viszont lehet én vagyok előítéletes és amúgy jó suli ezért kérnék mostani véleményeket a suliról. Előre is köszönöm

jan. 29. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Facebookon menj fel a Felvételi 2024 csoportba, ott erről folyik a diskurzus.
jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A IX. kerületire gondolsz? Ha igen és kérdésed lenne, írj privátot.
febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Messze kerülendő. Nyolcévfolyamos osztályba jártam. Én talán elsődlegesen nem is a tanárok miatt mondanám, hanem a közösség miatt. Most nem tudom, milyen a helyzet, már nem az az igazgató, aki akkor volt, mikor én odajártam, illetve a tanári karban is nagy volt azóta a vándorlás (hozzáteszem, hol nem az, ilyen oktatási helyzetben mindenhol jelen van a fluktuáció). A nyolc év alatt három osztályfőnököm volt, ebből volt olyan, aki a szakja miatt csak az osztály felét tanította. Tehát már problémás volt egy osztályközösség összeszervezése. Kisgimnáziumi osztályba bekerültek olyan tanulók is, akiknek az írásbeli felvételijük összesen lett 44 pont vagy akörüli. Ebből következett, hogy a felső tagozat alatt volt lemorzsolódás, nem is egy tanuló bukott ki, de valljuk be, azért egy színvonalas kisgimnáziumban ilyen aligha fordul elő. Az ilyesfajta oktatásnak pont az a lényege, hogy egy szűrt, "tanulósabb" réteg kerül be. Semmilyen emelt óraszámunk nem volt, és hagyományos kisgimnáziumi tantárgyunk sem (pl. latin). Hozzáteszem, ezeknél a gyerekeknél nem minden volt rendben otthon. 30-an kezdtük az ötödiket, ebből a fele már alsóban is idejárt, ők sokkal jobban összeszokottak voltak, és a másik felét vették fel külsős helyekről. Kb. fél évig nem is nyitottunk egymás felé, utána is csak látszat-bartáságok alakultak ki. Voltak súlyosan magatartásproblémás osztálytársaim is, akik nem kapták meg a kellő figyelmet és segítséget, és inkább kártékonyak voltak a közösségre. 12.-ben körülbelül 20-an voltunk, és ebből 15-en voltunk azok, akik ötödikben is itt kezdték. Tehát borzalmas nagy átjáróház voltunk, volt, aki kb. csak egy évig (se) volt itt, én őszintén nem is nagyon emlékszem az ilyen osztálytársaim nevére. Ballagás óta nem tartjuk egymással a kapcsolatot. Ez más osztályokban is megfigyelhető volt, mindegyik osztályban volt a menő banda, a kiutáltak, az óra után a Kálvinon cigizők, a hétvégi bulizósak, kilencedik kerületiek; gazdag, kertesházban élő ficsúr stb. Nagyon vegyes volt a felhozatal. A tanárok szerintem nem voltak viszont akkor olyan rosszak, én például a nyelvtanárokat nagyon szerettem, és mindkettő nyelvet jól megtanultam tőlük. Volt egy férfi testnevelő, akit szintén osztályszinten bírtunk. Habár kisgimnáziumban volt olyan matektanár, aki 3 hónapig tanított, és egy vetésforgó volt az egész matekoktatás, 9-12. között ugyanannál a tanárnál voltam, én őt is egy emberileg meg szakmailag jó tanárnak tartom. Voltak ellenben irritáló, kivételezős, rosszindulatú tanáraim is, pl. természettudományosok nagyrésze vagy a magyartanár. Nem tudom őszintén, hogy ezek közül ki tanít még ott. Én ha újra csinálhatnám, nem ezt a gimnáziumot választottam volna, sajnos elég későn akartam váltani, amikor már tökmindegy volt. Én azt gondolom, jobb, ha valaki homogén osztályba jár, tehát hasonló célok, motivációk, státuszok vannak, nálunk ez a különbözőség volt az egymás folyamatos öldöklésének a tárgya. Ezt ebben az iskolában nem kaptam meg, ahogy kisgimnáziumi oktatást se.
febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!