Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könyvvizsgálat alapjai óra...

Könyvvizsgálat alapjai óra mit takar?

Figyelt kérdés
Elméleti órát vagy feladatmegoldást takar?
jan. 31. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Középsuliban? Egyetemen? Milyen szakon? Hányadik évben/évfolyamon? Stb...
jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval.
jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért? középsuliban nem ugyanaz mint egyetemen?

Az évfolyamot meg főleg nem értem.


Én 6. félévben veszem fel, de van aki 4. félévben (előrehozza).

De nemigazán tudom, hogy mire lehet számítani. Ellenőrzési alapokat már tanultam. De ez másabb gondolom. Nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz, de semmi tematika nincs hozzá.

febr. 1. 01:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, pár nap és kiderül. :)


"Miért? középsuliban nem ugyanaz mint egyetemen?"

Hogy lenne már ugyanaz? A középsuliban eleve a Nemzeti Alaptanterv alapján kell haladni, az egyetem meg azt csinál, amit akar.


"Az évfolyamot meg főleg nem értem."

A Nemzeti Alaptanterv azt is meghatározza, hogy melyik évfolyamon mit kell tanítani, ezért van hozzá köze: lehet, hogy egy bizonyos évfolyamon elméletet takar, egy másik évfolyamon meg feladatmegoldást.

febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, még 2 hét.

19.-én kezdünk.


"Hogy lenne már ugyanaz?"

Én közgazdasági suliba jártam és nem volt ilyen óránk.

Ellenben pl számvitel alapjaira semmit nem tanultam, mert mindent megtanultunk ott.


"A Nemzeti Alaptanterv azt is meghatározza, hogy melyik évfolyamon mit kell tanítani"

Nekünk nem szokott ilyen órák lenni, hogy ugyanaz a tárgy, de mégis eltér.

1-2 évben volt a gazd.menesekkel ugyanolyan óránk. Szakosodást követően külön órarend van. Nekik marketing, protokoll, logoszitka, szervezésmódszertan...


Számvitelen pedig:

Tőzsdei ismeretek,Nemzetközi adózás,Nonprofit számvitel, Vállalati pénzügyek, könyvvizsgálat alapjai...

Nem épül rá semmi. Bármelyik páros félévben fel lehet venni, de a 6. félévre van ajánlottan kiírva. (Felvehettem volna 2, vagy 4. félévben is de nekem így jött ki az órarend)


Tehát, mire lehet számítani pénzügy és számvitel szakon, egyetemen ezen tárgy alatt?

febr. 1. 17:46
 6/10 A kérdező kommentje:

Szóval milyen óra?

Leírtam az elengedhetetlen paramétereket, de választ még nem kaptam...

febr. 4. 01:12
 7/10 anonim ***** válasza:
A tanszék tudja megmondani, bár valamennyire tanárfüggő is valószínűleg. Nem írtál még nekik?
febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tanszék nem szokott válaszolni az üzenetekre

TO-t megkérdeztem, de ők nem tudják...

febr. 4. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:
És miért olyan fontos előre tudnod? Mi függ ettől? Így is úgy is fel kell venned a tárgyat, nem?
febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fel van véve, csak mivel ez az 1 tárgyam lesz érdekelne, hogy mennyire lesz nehéz, hiszem 8 kredites tárgy. Mennyi munkát tudok mellette elvállalni, vegyek e mellé szabadon választható tárgyakat még fel stb.


De nem mindegy , hogy nekem miért fontos?

Kíváncsi vagyok rá, hogy feladatmegoldások vannak vagy elméleti óra. Mire számítsak, úgy látom neked még nem sok ilyen órád volt, attól kérdeztem akinek már van tapasztalata.

febr. 4. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!