Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pazichológia Ba vagy igazságüg...

Pazichológia Ba vagy igazságügyi igazgatási Ba a nehezebb szak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy teljesen más terület, mégis kíváncsi vagyok. Köszönöm. :)

febr. 2. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a bazichológia bazi érdekesnek hangzik. :)
febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez az, hogy nagyon eltérő területek. Akit a pszichológia érdekel, annak a közigazgatás nehéz, akit a közigazgatás érdekel, annak meg a pszichológia nehéz.


Lásd még az alma vagy a körte finomabb ha egyébként az eper a kedvenc gyümölcsöd?

febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Pont ez az.. mindkettő érdekel, csak nem tudom melyikkel tudnék anyagilag is jobban járni…

Egy pszichológiával vagy egy kriminológia mesterszakkal..?

febr. 4. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
A pszichológusokkal Dunát lehetne rekeszteni és ennek tetejébe szerintem eleve jobb kereseti lehetőséget kínál az igazságügyi igazgatási alapszak.
febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
A Pszichológia nehezebb...
febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát, nem tudom, hogy a kriminológiával mennyire lehet jól keresni, de kétlem, hogy a siker területek közt lenne.


Kell hozzá vállalkozó szellem és üzleti érzék is, de pszichológusként a kórházi állás mellett magán praxist is tudsz folytatni, elmehetsz cégekhez tréningeket, előadásokat tartani.


Kriminológusként max könyvet írhatsz, vagy taníthatsz, ha hagyják, de még azt sem biztos, hogy engedik.

febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Annyival kiegészítenélek, hogy nem olyan könnyű kórházban állást kapni pszichológusként, sőt... Kapcsolatok és/vagy jelentős tapasztalat nélkül szinte lehetetlen. Egészségügyi területen betöltött állás nélkül pedig a klinikai szakképzésbe sem vesznek fel, szóval nagyon nem egyszerű helyzet. Magánba meg tapasztalat nélkül nem kéne menni, úgyhogy pályakezdőként marad valami rosszabbul fizető állás.

Kérdező, ha a pszichológia + kriminológia dolgot úgy érted, hogy pszichológia alapképzés + kriminológia mester, akkor előre szólok, hogy nem leszel ettől kriminálpszichológus, és nem csinálhatod azt, amit a Gyilkos elmékben (csak mert nem egy kérdést láttam már itt, ahol ez volt a kérdező terve). Ráadásul semmilyen pszichológus nem leszel ettől, mert a pszichológia alapképzés csak egy önmagában semmit nem érő viselkedéselemző diplomát ad.

Szerintem mindkét szakról elég sok kérdés született korábban, használd az oldal keresőjét, olvasgass róluk. Gondold át, milyen jellegű munkát végeznél szívesen (pl. mennyire fontos a változatosság, mennyire tudnál egész nap egy irodában, gép felett ücsörögni, stb.). A pszichológia szakkal kapcsolatban akár írhatsz is privátban, arról tudok mesélni. Mindenesetre röviden, tömören annyit tudok róla mondani, hogy csak akkor menj pszichológiára, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy pszichológus akarsz lenni, és készen állsz az akár évtizedekig tartó folyamatos tanulásra úgy, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem fognak kezdőként jól megfizetni. Úgyhogy ha az anyagiak vezérelnek, akkor semmiképp ne a pszichológiát válaszd, mert ezt a szakmát nem lehet erre alapozva csinálni.

febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkét területen megfelelő fizetéseket lehet elérni, de fontos figyelembe venni az egyes foglalkoztatási lehetőségek elérhetőségét és az adott területen várható piaci igényeket is. Ezen kívül érdemes azt is mérlegelni, hogy melyik terület illik jobban az érdeklődésedhez, készségeidhez és hosszú távú céljaidhoz. Az igaz, hogyha pszichológus szeretnél lenni, akkor folyamat tanulnod kell, hogy jobb légy és sok tanulást és időt vesz igénybe és már így is sok a pszichológus...a helyedben ha gyorsabban szeretnél pénzt keresni akkor a másik opciót ajánlom a figyelmedbe.
febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pszichológia
febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen...a pszichológia nehezebb
febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!