Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki levelező szakkal...

Reaper971 kérdése:

Mérnöki levelező szakkal kapcsolatban meg tudná osztani valaki a tapasztalatait? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Más területről van már (nappalin szerzett) Bsc-s diplomám, el is helyezkedtem a szakmában másfél éve, de nem találtam meg itt a számításaim. Most gondolkozom egy villamosmérnöki bsc elkezdésén az Óbudai Egyetemen. Nappali tagozatra nem szeretnék már menni, elég volt a diákmunkákból, meg a különböző alkalmi melókból, így hogy fix teljes állásom van. Levelezővel kapcsolatban pedig nagyon keveset lehet olvasni, az egyetemek mindig inkább a nappali képzéseiket taglalják, a levelezőről alig esik bármi szó. Beleástam magam az egyetem honlapjába amennyire lehet, s egy tanterven kívűl, meg hogy havi 12 alkalom mást nem nemigen találtam. A kérdésem azokhoz szól főként, akik már szereztek műszaki területen levelezős diplomát, hogy őnekik mik a tapasztalataik? Az órák online vannak, és már csak a laborra kell bemenni? Félév közben többnyire leckéket meg projektmunkát csinál az ember, közben néha felbukkan a zárthelyiken meg vizsgaidőszakban?

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen bonyolult szakot, mint a villanymérnök, hogy lehet levelezőn elsajátítani, ebben kérném a segítségeket :)



febr. 3. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnök képzést csináltam Óbudai Egyetemen. Előnyöm volt, hogy már volt egy mérnök diplomám.

Tíz éve még úgy volt, hogy szombaton voltak az órák. A laborokat kivéve nem kötelező bejárni, de ajánlott.

A tanulás egyénfüggő. Én jobban szeretek könyvekből tanulni, mint előadásokból, így az én személyiségemhez eleve jobban passzol a levelező képzés, mint a nappali rendes. Az egyetemi jegyzetek kissé elavultak, de legalább voltak (ma már lehet, hogy csak digitális anyagok vannak, monitorról viszont nem szeretek tanulni). Könyvtárakból azért biztosan szinte mindent be lehet szerezni, tanulni. A képzés nehéz, de nem olyan vészes. A villamosmérnök képzés szerintem nehezebb, mint a gépész, bár lehet ez is egyénfüggő (nekem nincs hozzá affinitásom, sosem szerettem az informatikát).

A levelező képzésben a fő nehézség, hogy dolgozol, esetleg család is van, egyéb elfoglaltságok, nincs időd. Pedig, ha mintatanterv szerint akarsz haladni, heti kb. 30-35 órát rá kell szánni. Én csak fél sebességgel tudtam haladni, évi 30 kredit.

febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak SZTE-ről tudok nyilatkozni
febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-esnek nagyon szépen köszönöm a válaszát, ment a zöld pacsi!


2-es: azt is szívesen meghallgatom :)

febr. 3. 22:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy xopás az első 2 év, utána már elviselhető
febr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!