Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni általános orvostud...

A Debreceni általános orvostudományi karán hogy néz ki a 4-5-6-od év?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, negyedévtől van több klinikai gyakorlat. Az egyetem akkreditált képzőhelyei közt miskolci kórházak is szerepelnek. Elképzehlető az, hogy a klinikai gyakorlat alatt Miskolcon lakjak és ne kelljen bejárni az egyetemre? Tehát a gyakorlatok alatt vannak előadások, vagy azidő alatt csak a kórházba kell bejárni?

febr. 5. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennyire nem egyetemfüggő azért. A negyed-és ötödév nem sokban különbözik az első három évtől, előadások és gyakorlatok is vannak, a klinikai gyakorlatok pedig a szokásos csoportbeosztásban vannak tartva az egyetemi klinikán. Maximum blokkgyakorlatot tudsz otthon teljesíteni, de ezek a sima gyakorlatok semmiben nem különböznek a korábbi évek gyakorlataitól azon kívül, hogy betegágy mellettiek (nagyrészt, de negyedévben mondjuk bőven nem mind). A nyári gyakorlatokat és a hatodéves gyakorlatokat csinálhatod Miskolcon, ennyi. Summa summarum negyed-ötödévben nem tudsz otthon lakni, hatodévben igen.
febr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 Es hatodevben miert? Akkor mar joforman csak vizsgazni kell bejarni?
febr. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Es bocsanat a kerdes offolasert, de DE AOKon miert van osszel/telen is diplomaoszton? SOTEn tudtommal csak nyaron van... keresztfelevesen is lehet vegezni Debrecenben a 6odevet?
febr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a hatodévben előadások nincsenek már, csak gyakorlatok, hosszúak, olyanok, mint a korábbi nyári gyakorlatok, amiket szintén teljesíthetsz az országban bármelyik akkreditált kórházban.

Úgy néz ki a hatodév, hogy van egy x hetes gyakorlat, ami után leszigorlatozol belőle, aztán megint x hét gyakorlat, szigorlat, és így tovább. Összesen 6 tantárgy, változó hosszúságú gyakorlati idővel, plusz van még pár egyhetes gyakorlat is, amiből nincs vizsga; plusz szakdolgozat beadás, védés, záróvizsga.


Záróvizsgából több időpont is van (egyébként ennek az írásbeli része ugyanakkor van minden egyetemen országosan), azt hiszem talán júniusban, júliusban és szeptemberben (az tuti, hogy 3 van és az első júniusban, a másik kettőre azért nem esküszöm meg), valamint pótzáróvizsga időpont novemberben. Ha nem végzel időben (júniusban), akkor záróvizsgázhatsz később is, nem csak a DOTE-n, hanem a többi egyetemen is. Több diplomaosztó gondolom azért van, hogy azok is részesülhessenek ilyen ünnepségben, akik kicsit később végeztek. Én nem DOTE-s vagyok, de nálunk is 3 diplomaosztó időpont van, most csekkoltam le. A SOTE-n nem tudom mennyi van, de egyáltalán nem biztos, hogy csak egy. Én eddig azt se tudtam, hogy nálunk is 3 van,mert a többség időben végez, és nincs olyan nagydobra verve.

febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!