Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges ezeket a célokat...

Lehetséges ezeket a célokat megvalósítani 120 nap alatt?

Figyelt kérdés

Kb 120 napom van államvizsgáig (mérnök informatikus bsc).


Feladatok:

- Szakdolgozat megírása (nulláról). Nem rég szereztem konzulenst, a téma is még pontosításra szorul.

- 45 tétel kidolgozása, és megtanulása. 1 tétel kb 6-10 oldalra jön ki nekem.

Ha mással nem kellene foglalkoznom, akkor azt mondom sima ügy. Viszont dolgozom mellette, ráadásul az oda-vissza út 2.5 órát vesz el a napból. Oké, tanuljak a vonaton is, de elég nehézkes ott koncentrálni.


febr. 7. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Bőven.


Szakdolgozatot 6 nap alatt írtam meg 0-ról teljesen készre (jeles lett).


Államvizsgára 3 hetet készültem (szintén jeles).


"Viszont dolgozom mellette, ráadásul az oda-vissza út 2.5 órát vesz el a napból."


Informatikusként minek bejárni? Ne legyél csicska, megmondod hogy teljes home office mert jobb dolgod van mint az idődet elb*szni az utazással, ha nem megoldható akkor felmondasz és szevasz

febr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. 6 nap? Az elég szép.


Nekem azt mondták a többiek, hogy 2 hét a szakdolgozat megírása minimum. Viszont ez olyan 2 hét, hogy napi 10 órát foglalkozol vele.

Számoljunk kicsivel többet, mondjuk 180 óra a szakdolgozat.

Egy tétel kidolgozása 4 óra, megtanulni rendesen kb 2. Tehát 270 óra.

Összesen 450, de mivel tudom hogy suta vagyok, így 500 óra biztos kelleni fog.


Hétköznap 2, hétvégén 8-8 óra, amit átlagban tanulásra tudok fordítani. Kis kerekítéssel 445 db szabad órám jön össze 120 nap alatt.

Ha jól számoltam, akkor lehetséges, de vért fogok izzadni.


A home office jó lenne, de itt nem nagyon lesz ilyen. Felmondani meg nem kellene, max 1 hét szabit kikönyörgök államvizsga előtt.

febr. 7. 00:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseknél mindig az érzem, hogy arra vár az illető, hogy meggyőzzük: ne csináld.


Tök mindegy. Én, ha a helyedben lennék, nem azt nézném, hogy lehetséges-e, hanem nekigyürkőznék. Úgy sem ilyen az élet, hogy kiszámolom hány tétel mennyi idő stb. Szakdoli elég tág, nekem nappali tagozat mellett 2 hónap alatt lett meg a nulláról.

Tételek pedig... beszéljetek össze hárman, már is csak 15-t kell megcsinálnod...

febr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3# szerintem csak nyugtatást vár :D


Nulláról indítani egy kicsit nehezebb a szakdogát, előtte irodalom gyűjtés, vázlat, célok stb... de utána ha már csak az írás maradt már könnyebb lesz


Tételek kidolgozását egyedül akarod? Csoport nem dolgozza ki/vagy megbeszélni x emberrel, hogy én ettől eddig, te attól addig? Esetleg előző évfolyamtól?

(persze az is macera utána megnézni, hogy jót kaptál-e, de szerintem az egyszerűbb)


Betegállomány esetleg? Úgy is influenza szezon van...

Összességében szerintem nem vagy elkésve

febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!