Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tantárgy melyik az...

Érettségi tantárgy melyik az egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy ezek körül a tantárgyak közül melyikből a legegyszerűbb az érettségi: Rajz, Biblia, Tesi, Média ezek közül lehet választanom és én inkább a magyarra és a törire akarok fókuszálni de választanom kell ezek közül még egyet. (2020Nat szeint tanulok) Szerintetek melyik lenne a legegyszerűbb? Illetve még lehet választani a bioszt és kémiát, de úgy érzem ezekre sokat kéne tanulnom

#érettségi #média érettségi #biblia érettségi
febr. 8. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek ez, kinek az. Nem tudjuk, neked mihez van tehetséged, mit tanulsz könnyebben.
febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Irdatlan Infláció ***** válasza:
86%

Melyikből vagy jó? Mennyire vették komolyan a vallásos oktatást?


Én is vallásos suliba jártam, de nálunk elég kötetlen volt a hittan, kicsit teadélután jellege volt. Volt aki kérdezte, hogy lehet e ebből érettségizni, de elmondta a tanár hogy az azért nem lenne olyan egyszerű.

De ha nálatok erősebb volt és úgy érzed magabiztos vagy, lehet nem lenne vészes. Azért beszélj a tanároddal.


A médiát nem ismerem, de az osztályunk fele médiás volt és senki se érettségizett médiából 😅


Tesi? Nem tudom már, hogy van e gyakorlati része, gondolom igen. De elméleti van, ha jól emlékszem különböző sportok játékszabályait meg kellett tanulni. Ha alapvetően érted és jól átlátod ezeket, akkor jó lehet. Pár osztálytársam érettségizett belőle, jók lettek.

febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a 4-ből a "Biblia" (hittan) a legegyszerűbb, abból csak szóbeli van.
febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. Rajz , Biblia, Tesi, Média mindegyikből 4es vagyok. Rajznál a történelmi rész nem igazán érdekelt. Biblia órán pedig nem igazán a bibliáról beszélgetünk. Tesinél leginkább labdajátékokat játszunk meg néha futunk. De szekrény ugrás meg ilyeneket szerencsére nem csinálunk. Médián meg médiázunk, de nem igazán köti le a figyelmem inkább rajzolgatok mert az érdekesebb mint a néma filmek.

Előre hozott érettségit tettem Földrajzból és Digitális Kúlturából (A földrajz az az egyetlen tantárgy ami érdekel is)

Legegyszerűbb valami projektmunka lenne mert azt csak le kéne védenem.

febr. 8. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van 2 előrehozottad akkor miért kell még választanod?

Vagy neked nem kell matekból és idegen nyelvből érettségizned?

febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 nem kell matekból és idegen nyelvből se mert fel vagyok mentve belőle ezért kell még egyet választanom
febr. 8. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Követelmények, neked kell meggondolnod, mennyire tudsz egyedül vagy szaktanári segítséggel felkészülni:

Rajz:

[link]

Testnevelés: elmélet és gyakorlat van, az elmélet szóbeli:

[link]

Média:

[link]

Általában:

[link]

febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!