Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kifejezetten gyenge,...

Egy kifejezetten gyenge, rossz esti gimnáziumban elcsalós lehet az érettségi, ha eddig lazák voltak, nem igazán volt kemény számonkérés, illetve azok felét kb az osztály nagy része kipuskázta?

Figyelt kérdés

Egy elég rossz, egyébként alapítványi iskoláról van szó, ahol évi 2-3 vizsga van, ahol csak a tételeket kell visszamondani ( a tantárgyak többségénél választhattál is x számú megadott tételből, hogy melyiket mondod ) Az osztály java része vagy csak 1-2 tételt tud, vagy azt a keveset se, és főleg kinézik valahonnan őket. Típus feladatokat, érettségire készülést nagyon kevésszer csináltattak az összes év alatt, s amikor voltak, akkor is csak egyetlen tárgyból ( magyar ). Volt olyan tanár, akit egyszer sem láttunk, de amikor beleestünk a covidba, és átállt ,, online"-ra az iskola, akkor egyetlen egy óra sem volt megtartva, semmilyen tárgyból, így gyakorlatilag 1 teljes évet magadra voltál utalva( mondjuk itt amúgy is, de ekkor főleg, mert még úgy se voltak órák tartva, mint azelőtt)

Sokszor és sokakkal volt, hogy le se adták pl a matek dolgozatokat, mégis átmentek kettessel. A tanároktól néha kétértelmű utalásokat lehet elcsípni, ilyeneket pl, hogy ,, ki van adva nekünk hogy senkit ne buktassunk meg, bár ebből már elegem van, aki szóbelin nem fog tudni semmit, mostmár megbuktatom" . Az egyik tanár mesélt olyanról, aki kb semmit nem tudott tavaly szóbeli

érettségin, rákérdeztem bukott e, erre a tanár elkezdte mondani, hogy ,, nem, végül szerencséje volt, aztán kijavította magát, hogy igen, bukott, mintha félremondta volna. A hiányzásokat is furán kezelik. Én általában 90% ban bejártam, de a többség nem. Most azért kaptunk utolsó évben figyelmeztetést, mert sokan nem járnak be, illetve nem hoztak igazolást sem ( állítólag olyanok is jöttek vizsgákra, akikről a tanárok azt se tudták, kik ők ) de amikor ritkán én nem mentem be, szintén nem tudtam vinni igazolást ( viszont ahogyan tudtam, én jeleztem a sulinak ) 10.- es bizimbe tizenpár óra hiányzást írtak, mindet igazolva, ami nem tudom, hogyan jöhetett össze, amikor pont azévben volt a covid miatt sulizár. A 11. osztályosba pedig már egyáltalán nincs is hiányzás beírva nalam, pedig azért nem minden nap tudtam bemenni, ekkor is volt pár nap, amit - előre jelezve főleg - kihagytam, bár a többséggel ellentétben bejártam ahogy kellett. Most viszont ráparáztam az érettségire, mert eddig minden vizsgánkat nagyon lazán vették ( ugye választhattál tételt, vagy pár perctől terjedően egész fél órákra kiment a tanár a teremből, s nem csak egy tanár, hanem kb. az összes. ) Szóval teljesen magunkra vagyunk utalva, nyilván tanulok is, ahogy tudok, de rendes oktatás és alapok nélkül azért nehezebb úgy, hogy nincs segítségünk a tanároktól. Szóval most elkezdtem félni az érettségitől, de amikor írtam egy volt ott tanítónak hogy tételeket kérjek, azt mondta, nem kell félni tőle, be kell járni és megoldják. Ez arra enged következtetni, hogy elcsalós lesz az egész? Nagyon gáznak tartom azt, hogy átrugdostak minket 12. osztályig, de 95%-unk tudása kimerül pár bemagolt szóbeli tételben, az osztály nagyrésze pedig egy matekpéldát sem ért, és mindjárt itt az érettségi.



febr. 11. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden érettségiző egy központi érettségin vesz részt. A javítást írásbeli esetén egy szigorú javítókulcs alapján végzi a tanár, nincs lehetősége a csalásra a pontozásnál. Szóbelin lehetnek lazábbak, de az írásbelin nem.
febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy pl be vannak avatva a tanárok ( felügyelők is ) és megmondják/felírják a megoldásokat. Keringenek ilyen pletykák innen-onnan, meg hogy nem egy helyen csináljak ezt.
febr. 11. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

A hiányzásokat nálunk is lazán kezelték, mivel dolgozó emberek jártak oda. Ugyan úgy negyedévente (3 havonta) volt számonkérés, mivel a dolgozó embereket nem akarták röpdolgozatokkal és hasonlókkal terhelni.


Az érettségin semmi csalás nem volt.

febr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!