Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a BME...

Mi a véleményetek a BME Építőmérnöki karáról?

Figyelt kérdés

Aki ott tanul vagy már végzett esetleg és tudna írni személyes véleményt,azt megköszönném.

Magáról az egyetemről is lehet,nem muszáj csak a karról.



febr. 11. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Maga a kar az sztem szuper ahogy hallok róla. Itt inkább a választott szakkal van gond, de ott is inkább magával az iparággal. Épìtőiparban a cégek sajnos nem fizetik agyon a mérnökeiket. Alkalmazott tervezők sztem kifejezetten alul vannak fizetve ebben az iparágban. Sztem vagy 100 ezerrel kevesebbel kevesebbel is kezdhet az ember mint egy villamos vagy mechatronikai mérnök (infosokat meg sem említem, ők vannak a topon ) , de még a gepeszek is jóval többet kaphatnak. És sok épìtőipar tervező cég mèg a fizetéssel is trukkozik , hallomásból tudom hogy a fizu egy részét szurken adjak borítékba. A helyszíni munka (kivitelezes( fizetés szempontjából kicsit jobb , de ott nem napi 8óra van hanem inkább napi 10 , kiemelt projekteken meg még szombaton is ott az ember. Napi 8 óra / heti 40 helyett sok esetben ott 60 órát dolgoznak a munkasokkal a helyszínen. Szoval elég szabadidő és magán élet gyilkos. Nem is sokan szokták ezr bírni, sztem 5bol 3 ember besokall ezen. Meg hàt elég jó kiállás és vezető képesség kell a mai munkás állomanyhoz , elég kétes a közeg. 1 szakora jut 6 seged , szo szerint meg hajtani kell őket egész nap, hogy legyen termelés

. Aki gyenge azt meg lexarjak magasról. Plane egy kezdőt. Szoval sokaknak marad a tervezés ami meg tényleg gyengén fizethet sok esetben. Szép szakma az épitő de sztem van joval nyugisabb és anyagilag jobban megbecsultebb mernoki terület is ennél.

febr. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze felvételi tájékoztatókon ezekről nem sok szó esik. Mondom ezt már végezttként sajnos.
febr. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, amit mondasz.


Én jó pár éve végeztem már. Meglehetősen maradi, hagyományos. A kar is, a tananyagok, az eszközök, termek stb. 20-80 az arány a tanárok között, aki válaszol, segít stb. (ez a 20%) és 80% akit nem lehet elérni, rossz az előadás, rossz az anyag, nincs anyag, konzultációban meg a termében bújkál:Ddd Halál komolyan. Mindez azért van, mert ők is dolgoznak közben, tervezésben, ami nem fizet jól. Persze vállalkozóként lehet hasítani, de már mindenki vállalkozó ezért egymás aláígérnek, hogy munkát szerezzenek.

Rengeteg a szakirány, szakág, tervezés, kivitelezés, emellett építészes tárgyak is vannak.

Úttervezést tanulsz, vasutat,

vízépítés: gátak, zsilipek, árkok, átereszek, közművek ezek az infrás tárgyak.

Emellett tanulsz kb. ilyen földrajzos tárgyakat, hogy környezetvédelmi mérnök, hirdológia, mérnökszeizmológia stb.

Tanulsz földmérést, geológiát, kőzettant,

kémiát is simán, építőanyagokat laborban, atomok kötéseiről stb.

Vannak informatikai tárgyak, térinfó, építőmérnöki informatika, szabadon választhatóként is.

Matek A1 A2 A3 meg egyéb természettudományos tárgyak, általános kémia, általános fizika.

Tanulsz a kivitelezésről, szervezésről, közgázos tárgyak is vannak: Mikro- és makroökonómia, vállalkozásgazdaságtan stb. Ingatlaniparról stb.

És akkor kb a nagykutya: A tartószerkezettervezés. Itt bukunk el sokan. Statika, Szilárdságtan, dinamika, tartók dinamikája, acélszerk1 acélszerk 2, Vasbetonszerk 1, Vasbetonszerk 2, Faszerk, falazottszerkezetek. Ja hát és híd:DD.

Arra akarok csak utalni, hogy egy elbaszott katyvasz az egész:Dd És a BME-n mindent számon kérnek. Mindent. Nem maradhat fehér folt.

Ahova sokan mennek, ott azért baszakodnak, hogy szórjanak, ahova kevesen ott azért, hogy azt a keveset is móresre tanítsák.


A kolléga előttem leírta, hogy a munkábaállás után mi van.

A szakirányok között pedig nincs átjárás. Nem tudsz később földmérőből statikusnak menni.

Rossz az egész. MSc-ig meg se állj, ami BME-n ca. 6 év, ha nem buksz egyszer sem. Ha egyszer buksz, akkor kettesével szeded fel a féléveket. MSc után és megfelelő gyakorlattal még 5 év mire tervezői jogosultságod lehet. Szép szakma is lehetne, de nem az. Az emberek miatt sem, pénz miatt sem, munkaidő miatt sem. Tervezés és kivitelezés is heti 50, ha éppen nincs krachban az ipar, akkor 60 is sima. Hétvége, ünnepnapok stb.

Komolyan nem ajánlom senkinek.

Ha valaki mérnökként képzeli el magát, akkor bármelyik másik mérnöki kar egy modernebb, komolyabb, perspektívikusabb életpályát tud adni.

febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bme komoly egyetem, a választott szakma elég szerteagazó, viszont az epitoipart en sem ajánlom. Túl káoszos, rugalmatlan iparág. Ilyenek , hogy 8 órában jól keresni, rugalmas home officos munkaidoben meg hasonló modern dolgok felejtősek
febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!