Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a jövőben az egészségüg...

Megéri a jövőben az egészségügyi szakma?

Figyelt kérdés

Elvileg úgy lett volna, hogy 2-3 éven belül megemelik nagyságrendekkel az egészségügyi béreket is, ez tavaly el is kezdődött. Igen tudom, ez hivatás, nem szakma. De valamiből fel kell nevelnem a gyerekeim.

Most viszont azt hallottam, hogy ezt mondjuk úgy "kivezetik" és a kórházak maguk dönthetnek majd arról, hogy egy fizetési sávon belül (pl. bruttó 500-1 millió között) mennyit adnak az ápolóiknak, szülésznőik, mentőseiknek.

Nekem valahogy ezzel visszás érzéseim vannak. A kórházak wc papírra és szappanra sem költenek. Van rá esély, hogy ezzel jobbak lesznek a fizetések? Kereshetek szülésznőként pl. nettó 5-600-at?


Mit gondoltok erről?


febr. 17. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nézz rá Európa és Magyarország demográfiájára.

Az Egészségügy konkrétan a legjobb terület, ami felé egy fiatal most orientálódhat.

febr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egészségügyisekre mindig szükség van, ez nyilvanvaló. De az új kormányzati döntésekkel, anyagilag is megérheti vajon?
febr. 18. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Elnézve az orvosi béreket szerintem megéri az egészségügyben elhelyezkedni.
febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha orvos vagy.
febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
De nettó 500-600at jelenleg egy kezdő orvos se keres. Szülésznőként szerintem úgy kb. az első 10 évben biztosan esélytelen, esetleg sok éjszakázással, ünnepekkel együtt.
febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként fogorvoskent gyógyszerészkent éri meg csak sajnos
febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

5-ös!

Kezdő doki istenháta mögötti helyen minimum 1 milla nettóban,vagy több.

A dokik bérét baromira fel húzták,mivel már szinte csak az életképtelen fidenc nyaloncok maradtak itt,meg akik külföldre alkalmatlanok.

A jó dokik 3x ennyiért angliában vannak meg mindenfelé,magánkórházakban.

febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Ja, kezdőként max. annyi ügyelettel jön össze az az egymilla, amennyi után már élni sincs kedved. :) köszönöm, nem szorulok a tájékoztatásodra :D
febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvosként megéri, viszont az orvosi diplomákat nem ingyen osztogatják. Ápolóként nem éri meg ITTHON, viszont a nyugati szomszédainknál megfizetik őket.
márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!