Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi intézményi pontba...

Érettségi intézményi pontba számít, hogy milyen emeltet csinálok?

Figyelt kérdés
Kommunikáció és médiatudomány szakra készülök. Az intézményi pontomat úgy tervezem megszerezni, hogy 50-50 a két emelttel. Azt tudom, hogy a kötelező emeltet eltörölték, de régebben voltak ilyen listák is a felvin, hogy mikből lehet választani az adott szakhoz. Én angolt és földrajzot csinálok, az angol az mindenhova jó azt tudom, de ezekben a régi listákban pl. nincs benne a földrajz. Ez baj lehet? Sehol nem találtam erre vonatkozó cikket de én úgy értelmezem a szabályzat alapján, hogy az 50 pontot ígyis úgyis megkapom érte. Jól gondolom? Előre is köszönöm a segítséget!

febr. 21. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?Nézd meg a honlapon hogyan számolják az egyetemi pontokat.
febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pázmány péter katolikus egyetem
febr. 21. 10:54
 3/7 A kérdező kommentje:

"társadalomtudomány képzési területhez tartozó alapszakokon az emelt szintű érettségi követelménye teljes egészében megszűnik. Az anglisztika és a pszichológia alapszak kivételével ugyanez érvényes a bölcsészettudomány képzési terület alapszakjaira is.


Vizsgatárgyanként, ha az érettségi pontot a legalább 45%-os emelt szintű érettségi eredményéből számítják: 50 pont"


Csak ezt írják mindenhol

febr. 21. 10:59
 4/7 A kérdező kommentje:

Na most megtaláltam, van a sulinak konkrét pontszámítási rendszere ahol eleve be lehetett jelölni a föcit. Plusz ezt találtam:


"választható érettségi vizsgatárgyak (közismereti tárgyak): szlovén nemzetiségi nyelv; szlovák nemzetiségi nyelv és irodalom; szerb nemzetiségi nyelv és irodalom; román nemzetiségi nyelv és irodalom; német nemzetiségi nyelv és irodalom; német nemzetiségi nyelv; horvát nemzetiségi nyelv; horvát nemzetiségi nyelv és irodalom; történelem; társadalomismeret; mozgóképkultúra és médiaismeret; matematika; magyar nyelv és irodalom; kémia; informatika; FÖLDRAJZ " :))

febr. 21. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Írd meg légyszi melyik szak megnézem neked?!
febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztosan megkapod az 50 plussz pontot a földrajzért is.😊
febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5ös, kommunikáció és médiatudomány szak. 6os, köszi én is így gondolom, megnyugtattál :))
febr. 21. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!