Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet legyőzni a félelmet...

Hogy lehet legyőzni a félelmet (rettegést inkább) a kiselőadás tartástól?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg is vagyok pluszban, és ez eléggé triggereli az egészet.
febr. 21. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előadsz sokszor.


Régebben amikor elő kellett adnom, akkor majdnem elájultam mindig. Aztán egy idő után javult ez, és rájöttem, hogy ha magabiztosan tudom a témát, akkor tök jó előadni.

febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok picsogni, de konkrétan órán el tudnék ájulni amikor az eszembejut, hogy x hét után ki kell állnom.
febr. 21. 17:31
 3/5 A kérdező kommentje:
1 akkor nem vagyok egyedül ezzel, rendesen szédülök, lever a víz tőle
febr. 21. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorold, akár minden nap. Ha egy lépés megrémiszt, akkor ismételd el még egyszer, hpgy túllendülj rajta. Először csak fejben, aztán magadnak, aztán tükör előtt, aztán a macskádnak, a 2 éves unokatesódnak, az ismerős ovis csoportnak, a szüleidnek, a szűk családodnak, a haverjaidnak, nem haveroknak, idegen felnőtteknek tét nélkül (vannak direkt prezentáció gyakorló alkalmak, akár táborok, soha többet nem látod őket utána), aztán a tanáraidnak, aztán nagyközönségnek, nagyon sokszor! Ahányszor van lehetőség előadni, jelentkezz rá. Fokozatosan mindent meg lehet oldani és biztos vagyok benne, hogy erős leszel és sikerül. :)
febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg kiselőadást kellett tartanom. Félévente olyan hármat. Konkrétan úgy képzeld el hogy használhattunk segédanyagot (amibe bele tudtunk nézni, ha elakadtunk), de annyira remegett a kezem, hogy nem bírtam tartani, tehát muszáj volt mindent megtanulnom. Próbáld elmondani minél több embernek előtte vagy akár plüssállatnak, igazi állatnak. És értsd amit előadsz ne csak bemagold. Előadás közben pedig próbálj olyanokra nézni, akik megnyugtatnak.
febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!