Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki a fenne az, aki Pedagógia...

Ki a fenne az, aki Pedagógia alapszakra jelentkezik?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok ki az, aki Pedagógia szakra jelentkezik egyetemen. Hogy miért választotta ezt a szakot? Mert csak rosszat hallottam róla.

febr. 23. 03:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Aki diplomát szeretne, de nem jó tanuló, nem eszes.
febr. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Na, egyes aztán jó nagy marhaságot írt, de nem baj, ilyen emberek is kellenek e szép földre.

Biztos minden pedagógus lüke.. xd

febr. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Ez pedig így van. Egy orvosit, egy mérnökit nem tud akárki elvégezni. De egy ének-tesi szakos tanári pálya nem egy nagy dolog. Úgynevezett büfészak.
febr. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

3, az ének-tesi nem pedagógia szak. A kérdést sem érted, de osztod az észt...


Kérdező, azok, akik már most tudják, hogy elméletben érdekli őket a pedagógia, kutatni szeretnének, módszrtannal foglalkozni, elméletet oktatni.

febr. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
3-as: akkor neked egy matematika-informatika szak nyilván meg se kottyan, meg egy irodalom-történelem sem. ja, de persze tudom, itt a gyakorin mindenki IT-s, informatikus, ilyen olyan senior, mérnök, tudós, és 2 milliót keres.
febr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
A pedagógia alapszak elvégzése sajnos csak pedagógiai asszisztensi munkakörök betöltésére jogosít. Ezért 3 évet egyetemre járni nincs túl sok értelme, különösen annak fényében, hogy 3 év alatt óvodapedagógus vagy 4 év alatt tanító lehetne az illetőből. Persze egy másik lehetőség megcsinálni utána a pedagógia mesterképzést és a neveléstudományi PhD-t is, és akkor utána kis szerencsével el lehet helyezkedni oktatóként egy, pedagógusképzést is végző egyetemen. De rögtön az elejétől erre az utóbbi útra blazírozni elég kockázatos, kivéve persze, ha az illető nagyon tehetséges, jó kutatói vénával rendelkezik.
febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem érted a kérdést, de lehülyézel másokat. Grat.

Kezdjük ott, hogy a pedagógia alapképzés, ahogy a neve is mondja, egy ALAPKÉPZÉS. A tesi-ének tanári meg osztatlan mester.

Nem vagyok se tesi, se ének szakon, de rohadt szánalmasnak tartom, hogy élből le van büfészakozva a tanárképzés, legyen szó bármilyen szakpárról. Tesin pl láttál már akárcsak egy mintatervet? Csak annyit, hogy mi a neve tárgyaknak? Egy csomó biosz, meg kémia van benne.

Majd akkor mondd bármire is, hogy "büfészak", ha elvégezted. Úgy elég visszás, és röhelyes azzal jönni, hogy büfészak lenne, hogy közben egy alapképzést nem tudsz megkülönböztetni egy osztatlan képzéstől.



Kérdező

Hát, akiket ismerek pedagógia alapszakról, ott több típus van, hogy miért ment oda.

Van, aki középsuliban is ezt tanulta, vagy épp nem, de ennek ellenére komolyabb ambíciói vannak, kutatás, egyetemi oktatás, vagy csak simán egyszakos tanárképzésre akar menni utána (nem tudom, hogy ez lehetséges-e alapszak után, vagy csak mester után).

Van, aki nem tudta, hogy mit akar kezdeni az életével, de az ősök erőltették a továbbtanulást és bejelölt valami random érdekesnek tűnő alapképzést, amiről igazából azt se tudja, hogy mire jó.

Meg van, aki lecsúszott pszichológiáról.

febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Pl.Az, akinek csak a diploma kell.


Ha jól emlékszem pl. Ábel Anita is pedagógia alapszakot végzett...

febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl én.

Tanítónak készültem, ped szakon érettségiztem. Az összes szakmai tárgyat olyan tanította, aki néhány évvel volt nyugdíj előtt, több évtizedes lemaradásuk volt a neveléstudomány területén.

Ezért mentem ped szakra (nem kétszintű volt akkor még a rendszer), mert úgy gondoltam, jobban tudnám csinálni, mint ők. Ma abban a középiskolában (is) oktatok, ahol végeztem anno.

febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9 - es válaszolóhoz szól az újabb kérdésem. Hogy akkor nem lenne érdemesebb egy osztatlan tanári szakra jelentkezni és utána átképezni magad pedagógusnak? Nekem ez az egész pedagógia bölcsész, olyan lóg a levegőben érzesem van tőle.
márc. 4. 03:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!