Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi bajuk van a Matek tanároknak?

Mi bajuk van a Matek tanároknak?

Figyelt kérdés
Szinte minden középiskolában idegbajos a matek tanár. 3asra állok matekból és az utóbbi hetekben 4-5 kaptam de már többször is csesztetett a tanár. Folyton mindenkinek rendesen beszólogat lehülyéz minket és csak a kis kedvenceivel kedves mindenki mást utál és a dolgozatokat is igazságtalanul javítja,sok mindenre nem ad pontot ami jó. Ha megkérdezünk tőle bármit hogy ez miért így van vagy azt mondja hogy találd ki ő nem mondhatja meg vagy elmondja a bemagolt tankönyves szöveget. Bárkit bármikor szívesen megaláz az osztály előtt. És ma annyin konkrétan felbaszta magát hogy "feküdtem" a padon. Aztán ez nevezi magát a legtörödőbb tanárnak. De tényleg a nő teljesen a mateknak szenteli az életét és olyan mintha valami teljesen más világban lenne. Nagyon irritáló és így senkinek nincs kedve az óráján lenni, tetejébe még tanítani se tud. Szinte mindenkinek vagy külön tanárhoz kell járnia vagy rengeteget gyakorolnia mire megérti. Direkt imád kibaszni a gyerekekkel ha rendesen látja hogy nem tudod vagy nem is érted akkor direkt téged kérdez. Mit lehetne egy ilyennel egyáltalán tenni? Miért csinálja ezt?

márc. 1. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha már szinte minden középiskolában tanultál, akkor lehet, hogy nem a matektanárokkal van baj.
márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy neked bajod van a tanároddal még nem biztos, hogy minden matektanár problémás.


Oké rendben van, baj van a tanároddal, de azért kíváncsi lennék, hogy mondana rólatok a tanár.


Egy lehetséges vélemény a matektanárodtól:

Elegem van ebből az osztályból. A dolgozatban leírják a rossz számítást és azt állítják, hogy jó. Nem értik meg, hogy elvi hiba van benne. Órán nem figyelnek (telefonoznak, fekszenek a padon, veszélgetnek), aztán sírnak, hogy nem értenek semmit se.

Unom a diákok flegma képét, mert egy picit sem hajlandóak tanulni. Azt se tudják, hogy mi az a házi feladat készítés.



OFF: A neten már annyi jó matekos videó van, hogy szinte bármit meg tudsz tanulni magadtól, ha nem vagy kétbites hülyegyerek.

márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Aki a gyerekekkel szórakozik, az mindennek a legalja.


Valószínűleg elfonnyadt f****a komplexusa van. Kattant tyúk szindrómával. Biztos azt hiszi, hogy jót tesz a gyerekeknek. Büszke magára, hogy pszichológiailag terrorizálja őket. Azt gondolja, hogy felkészíti őket az életre, jót tesz velük. Miközben inkább életre szóló traumákat okoz, életeket tesz tönkre.


Sajnos más nem fog segíteni. Amíg a gyerekfelügyelet meg van oldva, a kutyát nem érdekli, hogy mi történik a gyerekekkel.


Azoknak, akiket bántott, össze kell fogni ellene sokan. Rájátszani arra, amitől ideges lesz és megszívatni rendesen. Hogy átérezze a felé irányuló egységes utálat minden cseppjét és hogy mennyire nem úgy alakulnak a dolgok, mint ahogy szeretné.


Akkor hamar ideg-összeroppanást kap. Utána több hónapra zárt osztályon fogják ápolni. Aztán amikor visszajön, egy ideig normális lesz. Amíg ki nem alakulnak a toleranciái a kapott gyógyszerekre.

márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is kattant matektanáraim voltak. Kiabálós, alázós, volt egy alkesz nő is, órán is szesz szaga volt. Jelenleg az elsős fiamnak is Kiabálós, ki égett,gyerekeket megrángató nőci van. Lehet az egyetemen külön tanítják nekik ezt a hozzáállást.
márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1es azt úgy értettem hogy barátaim, ismerőseim is hasonló véleménnyel vannak a matek tanárukról nem úgy hogy több középiskolában is jártam már.


2es nem tudom mi van a tanár fejében de soha nem beszélget senki leginkább mert félünk tőle, nem is szoktunk feküdni az óra utolsó 3 percében dőltem le a padra, telefonozni se szokott senki egyből észre venné,mindenki megcsinálja a házit mert teamsbe kell beküldeni határidőre és 3 hiány után 1est kapunk, mindenki figyel mert mindig felszólít valakit, vegyes tanulók vannak de sok 4es 5os van de egyébként szerintem tanárként nem ez alapján kéne véleményt alkotni az emberekről hogy milyen jegyeik vannak bár ő tényleg ezt csinálja. Nyilván nem mondom hogy tökéletes osztály vagyunk biztos idegesítjük néha meg elkésnek páran de az alap elvárásoknak bőven megfelelünk, ő viszont abszolút negatív és rosszindulatú.

márc. 1. 17:10
 6/14 A kérdező kommentje:
Lepontozták a 3ast és 4est bár nyersen van megfogalmazva de igaz, és egyébként ez pont egy olyan iskola ahol a matek egyáltalán nem a legfontosabb tantárgy tetejébe akár felmentést is lehet kérni és érettségizni se kell belőle.
márc. 1. 17:13
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Bár nem ismerek minden matektanárt, viszont jártam matektanárira Pécsre 1 évig. Na, ha azt valaki elvégzi, garantáltan idegbajos lesz. Fú, de utáltam.
márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"elmondja a bemagolt tankönyves szöveget"

Ugyan ez volt nálam is, az összes matektanár pocsék volt, sajnos nincsenek rostálva, hogy ki taníthat és ki nem...


Én aláírom, hogy biztos okos, ha már le tudott diplomázni, de tanítani normálisan egyiket sem tanították meg.*

*tisztelet a kivételnek

márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kifejezetten normális matek tanárunk volt. Mi normálisan álltunk hozzá, csendben figyeltük, és próbáltuk tanulni az anyagát, cserébe ő is normális volt velünk. Másik osztálynál nem bírtak végig csendben maradni, még meg se próbálták értelmezni a feladatot, ott ő is úgy viselkedett hogy mindenkivel idegbajos.


De ha ti normálisan álltok hozzá és ugyanúgy idegbajos veletek, lehet nem árt az igazgatóhoz fordulni ezügyben, hogy valami nem okés.

márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mitől (lenne) jó egy matektanár?
márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!