Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lesz a szóbeli felvétel...

Milyen lesz a szóbeli felvételi a Szent Margit Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
A húgomat behívták a szóbeli felvételire a Szent Margit Gimnáziumba. Milyen kérdésekre számíthat? Milyen lesz a menete? Olyanoktól várok választ akiknek közvetlen tapasztalatuk volt ezzel kapcsolatban. Előre is köszi ;)

márc. 2. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy milyen kérdésekre? Most soroljuk fel az összeset?

Mit tudsz Petőfi Sándorról?

Tudsz-e idézni egy olyan versből, amit kívülről meg kellett tanulnotok?

Ilyenek. Millió variáció.

márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi
márc. 2. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
milyen tantárgyból fogsz felvételizni?
márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2022-ben voltunk, hatodikosként. Szöveget kellett felolvasni, szentekről, apostolokról kérdeztek, illetve ha volt olyan, amit elrontott a hit- és világnézetin, arra kérdeztek rá másoknál. Nálunk vagy hibátlan lett vagy eltekintettek ettől. Néhány kérdést tettek fel a jövővel kapcsolatban (mit tanulnál szívesen egyetemen, milyen munkát képzelsz el magadnak stb.).

De hogy őszinte legyek, eléggé arcra pontoznak. Pl. lehet valaki gyakorló katolikus, ministráns, kitűnő tanuló 80 fölötti központival és gördülékeny szóbelivel, ha valamiért mégsem szimpatikus nekik, 50 szóbeli pontból kap 19,7-et. Hármas tanuló közepes központival meg 50-et. Mondjuk most ha jól tudom, másképp számítják a pontokat mint 2 éve. Igazgatónál és egy férfi tanárnál voltunk bent egyébként.

márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szülőként írtam meg a tapasztalatainkat. Sorrendet módosítottunk, nem ide ment végül a gyerekem.
márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Szöveget kellett felolvasni, azzal kapcsolatos véleményt kérdeztek

El kellett mondanom, melyik tantárgyakat szeretem, melyiket nem

Családban milyen a vallásgyakorlás (én magam sose voltam hívő, nem is mondtam mást, mint hogy misére be szoktam nézni, úgyhogy emiatt ne aggódjatok)


Az egyes amúgy totál hülyeséget írt, nem kell úgy készülni a szóbelire, mint az érettségire

márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, itt tudtok tapasztalatokat olvasgatni:

[link]

márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, még volt az is, hogy mik a hobbijaim
márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szöveget kellett felolvasni, azzal kapcsolatos véleményt kérdeztek"

Erre kaphattál akár mondjuk 1o-ből 1o pontot is.


"El kellett mondanom, melyik tantárgyakat szeretem, melyiket nem"

Erre is.


"Családban milyen a vallásgyakorlás (én magam sose voltam hívő, nem is mondtam mást, mint hogy misére be szoktam nézni, úgyhogy emiatt ne aggódjatok)"

Nem aggódunk, de simán lehet, hogy erre a válaszra csak mondjuk 1o-ből 2-t kaptál...

márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

#9 ?


"lehet, hogy erre a válaszra csak mondjuk 1o-ből 2-t kaptál..."

Azt akartam kifejezni ezzel, hogy attól még, hogy nem él apácaéletet valaki, az nem jelenti azt, hogy nem kerülhet be/nem érezhetné jól magát ebben az iskolában.

Sajnálom, hogy téged (ok nélkül) idegesít, hogy próbáltam segíteni.


Egyébként ahelyett, hogy (ok nélkül) beszólsz nekem, amiért segítettem, akár te is írhattál volna választ a kérdésre.

márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!