Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tisztelt pedagógusok miért...

A tisztelt pedagógusok miért nem bírják az iskolában szelektíven gyűjteni a szemetet?

Figyelt kérdés
de azért kérvényezték, hogy a termekben is legyenek szelektív szemetesek ne csak a folyosókon
márc. 6. 22:57
 1/7 Justinianus ***** válasza:
100%
A tisztelt pedagógusok még így is fényévekkel jobbak, mint az a sok buta birka, aki általános szemétlerakónak használja a szelektív hulladékgyűjtőket.
márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan tudom, hogy a tankerületi iskolákban felsőbb utasításra nem lehet szelektíven gyűjteni, mert drága a szelektív hulladék elszállítása, amit nem akarnak a tankerületek fizetni.
márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert lusták.
márc. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a tapasztalat, hogy a tanteremben lévő kék és sárga kukákba inkább a diákok dobolják helytelenül a szemetet.


Szerintem tök mindegy hogy tanár vagy diák akkor is bunkó az az illető, aki a szelektív kukába mindent válogatás nélkül beledobál.

márc. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy de most őszintén.

Nincs elég bajuk a pedagógusoknak?

Még a te nyűgöddel is foglalkozzanak?

márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. Oké, de a szelektív hulladékszállítás automatikusan jár a szemétszállítási díjért, ha drága lenne alig lenne aki szelektíven gyűjtené.


4. Igen a diákok is össze-vissza dobálják, már csak azért is inkább mert többen vannak mint a tanárok. De a legtöbb tanár nálunk látom, hogy a rendes sszemetesbe dob mindent, pedig mellettük van a folyosókon a szelektív is. A szobáikba, termekbe nem járok be így ott nem tudom mi a helyzet, de ott amúgy sincsenek szelektív kukák.


5. És nekem nincsen elég bajom a tanárok hülye ötletei miatt? Nem elég, hogy karbantartóként nekem kell ürítenem a szelektíveket, nem a takarítóknak, még akkor a termekbe is azokat akarnak, hogy másfél órákat járkálhassak, mire végzek velük a semmiért. Ugyanis minden megy a rendes szemetesbe. Nem fogom még átválogatni is az oda nem való dolgokat. A tanárok meg vannak sértődve, ha szólok hogy nem jó helyre dobják a szemetet. Azt mondják ne a tanulók előtt mondjam, aztán látom, hogy undorodva dobják bele a szelektívbe. A minap is a meg nem itt kávéját a papír pohárral együtt beleöntötte a papírba valaki. Nem én tehetek róla, hogy hót mocskosak belül mert soha senki nem takarítja azokat a beleszáradt ragacsos penészedő ételmaradékos dolgoktól. A takarítóknak nem kell a szelektívvel foglalkozni. Más pedig nem fogja kimosni.


Szóval ahogy írtam, megy minden egy helyre, mert még azt is képtelenek elintézni hogy a normális fedeles gurulós kukákat elszállíttassák, a szemetesek csak azt a nagy oldalról szűk résen bedobós nagy konténereket hajlandóak elvinni. Abba meg ki fogja egyesével bedobálni pl a papírzsebkendőket stb. Én biztos nem.

márc. 7. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Végülis... Ezt az érvedet értem... Csak megvan nekik is a bajuk, minthogy szelektíven még gyüjtögessenek a nagy magyar valóságban..

Amúgy meg szard le.. Ha más nem szelektál, az nem a te hibád. Bár, hogy a földnek mi a jó, megint más kérdés.

Nem tudom mi a jó megoldás.

márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!