Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden hónapban új padtárs....

Minden hónapban új padtárs. Mennyire tesz jót ez egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kislányom általános iskolában első osztályos és ma ültették el a 6. padtársához ebben a tanévben (szóval átlagosan 1 hónapot tölt egy valaki mellett). Úgy indult a dolog, hogy kislányként kislányok közé, mellé ült év elején. A tanárnők nem voltak túlzottan nagy türelemmel az osztály felé..azért oviból suliba váltás után a második tanítási nap után közölték, hogy mivel beszélgetnek a gyerekek egymással órán, mindenkit elültetnek. Fiúkat lányok mellé..és szinte minden hónapban az egész osztályt átrendezik..szigorúan fiúkat lányok mellé.

Ez mennyire jó a gyerekeknek, hogy nem tudnak pl. lányok lányokkal vagy fiú a fiúkkal így szorosabb barátságot kötni, de még egy padtárshoz sem kötődni.

Miért kezelik a gyerekeket tárgyként? Meg sem kérdezik őket, hogy szeretnének-e egyáltalán oda ülni, ahova ők gondolják...

Örülnék pedagógus válaszának is, hogy ő ezt hogy látja.



márc. 12. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Aki ezt kitalálta az kontár, menjen ki a birkalegelőre.


Ha a gyerek órán nem figyel, beszélget, az kizárólag a tanító hibája.


Az óratervét úgy kell beállítania, hogy figyelembe kell vennie a biológiai sajátosságokat, adottságokat, hogy mikor aktívabb a figyelmük a kicsiknek, hány perc múlva lankad, stb.


Első hónapokban nem is tartunk 45 perces órákat.


Azért beszélget, mert vagy nem érti a feladatot, vagy a tanító nem tudja a szakmáját.

Az ilyenek utáltatják meg elsőre a gyerekkel az iskolát.


Büntetésből ülteti össze a kislányt a kisfiúval?! Ilyet még nem is hallottam.Idióta. Ha teheted, vidd el a gyerekedet, mert ez a féleszű tönkreteszi.

márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én is ezen aggódom, hogy a gyerekeket lelkileg tönkreteszik ezzel.

márc. 12. 21:13
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem két gyerekem van, két különböző iskolába jártak, és mindenhol ezt csinálták. Havonta ültették őket, mondván, hogy szokják egymást. Volt, hogy olyan gyerek mellé ültették a lányomat, akit mindenki utált. Azt mondta a tanítónő, hogy ne aggódjak, 1 hónapig csak kibírja, de mindenkit ültetni kell valahova. Úgy látszik most ez a trend. Amúgy nem hiszem, hogy emiatt lesz lelki sérült a gyerek, hagyjuk már. Ennél sokkal nagyobb problémák is vannak az iskolákban.
márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Az elsővel nem értek egyet. Az egy-két havonta való padtárscsere jót tesz az osztálynak. Kevesebb lesz a klikk és mindenki mindenkivel megismerkedik. A gyerekek megtanulják a páros és a csoportmunkát olyan emberrel is akit kevésbé szeretnek. Később ez majd jól jön a munka világában.

Az osztályközösség jobb lehet így.


"Ha a gyerek órán nem figyel, beszélget, az kizárólag a tanító hibája."


Ezzel nagyon nem értek egyet. Egy 8. kerületi iskola alsósait nem biztos hogy le tudja kötni bármi is.


A gyerek és a tanár is kell az eredményes munkához.

márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Milyen problémákra gondol?

Nem tudom ön hogy volt vele, de kislányként én inkább lányok társaságában szerettem főként lenni...egyetem alatt koedukálódtunk jobban. Szerintem ez máig nem változott, trend ide vagy oda.

márc. 12. 21:26
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

"Kislányként én inkább lányok társaságában szerettem lenni."

Hát az iskola nem igazán arról szól, hogy a gyerekek kivel szeretnének lenni. Nálunk direkt úgy ültetett a tanár, hogy lányokat fiúk mellé, mert akkor nem beszélgettek egymással annyit.

márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1. nem a 8.kerületbe jár a lányom.

2. a munka világában is van állandóság, nyilván aki olyan szakmát választ, ami nyitottságot igényel, akkor az az ő döntése.

3. úgy gondolom ez nem csapatépítő...nem fog az emberek alapszemélyisége ezzel formálódni. a nemek kb. középiskola/gimi környékén kezdenek nyitni egymás felé.

A másik, nem dolgozni megy oda 6-7 évesen, hanem tanulni és sztem kell egy biztos pont, egy barátnő vagy barát, egy jó padtárs, akit kedvel.

márc. 12. 21:31
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Sokan vannak 4-es véleményén, pedig nincs igaza. Nálunk a stabil tanulódásokat dobta szét az egyik tanár az egyetemen, mondván, hogy mindenkivel tanuljunk meg együtt dolgozni. Persze, meg lehetett oldani így is a feladatot, csak épp 200-250%-os ido- és energiaraforditassal.

A gyereknek azért lelkileg nem lesz nagy baja tőle, max. kellemetlenség.

márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Na, megint egy szuper anyuka, aki jobban tudja, hogy a pedagógusnak mit kéne csinálni az iskolában.

Nem, nem fogja a barátnője mellé ültetni egyik tanár sem a gyereket, mert akkor biztos, hogy nem a tananyaggal lesznek elfoglalva. Hagyjuk már ezt a dolgot a tanítónőre, nap közben az iskolában ő a főnök, és nem a szülő.

márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, vicces vagy, mert képzeld szakmabeli vagyok, csak én idősebbeket tanítok :) csak kíváncsi voltam, hogy általános iskolai tanítók, más szülők esetleg hogy látják.
márc. 12. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!