Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mondjam meg a padtársamna...

Hogy mondjam meg a padtársamnak “kedvesen”, hogy nem fogok tollat/ceruzát adni neki?

Figyelt kérdés
1 hónapja járunk iskolába és eddig egyszer sem hozott magával még egy ceruzát sem. Csináltam úgy is, hogy a táskámba rakom a tolltartót és kirakok 1 tollat magamnak, de úgy csak nem lehet rendesen tanulni, mert lehet kéne valami a tolltartóból.

2022. szept. 28. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném tőle, hogy mi az oka hogy nem hoz? Egy ceruza nem egy drága dolog tehát kétlem hogy nincs rá pénze inkább szerintem csak kényelmesebb neki mindig tőled kérni. Mondd meg neki hogy te szívesen adsz neki ha éppen otthon hagyja vagy ilyenek de ne minden alkalommal forduljon ez elő
2022. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor legközelebb kér, mondd meg neki egyenesen, hogy te szívesen kölcsönadsz neki, amikor épp nincs nála, de ezeket a tollakat te magadnak hoztad váltásba, ha kifogyna a tinta, és szeretnéd megkérni, hogy mostantól már hozzon magának, mert úgy érzed, hogy arra alapoz, hogy te úgyis adsz neki, és te ezt most már kihasználásnak érzed. Ne hagyd magad. Ez a passzív aggresszív hozzáállás, hogy nem veszed elő a tolltartód, szerintem inkább csak elmélyíti ezt a problémát, ez tipikusan olyan dolog, hogy csak szavakkal, egyenesen lehet megmondani.
2022. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!