Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a lányom 48. helyen végzett...

Ha a lányom 48. helyen végzett egy átlag 30 főt befogadó tagozaton az ideiglenes felvételi sorrend alapján, még van esély bejutni?

Figyelt kérdés
Teszem azt, kiszűrve a duplikációkat (sokan több listában is szerepelnek), illetve, hogy másnak hányadik helyet jelent az a tagozat, ami neki az elsőt.

márc. 19. 10:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a OH honlapon, tavaly a 74. helyen végzett versenyző is bejutott.
márc. 19. 12:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függhet, hogy bejut-e; egy elitebb helyen ritkábban esnek ki a rangsor elejéről, mint egy kevésbé népszerű iskola esetén.

Ha tavaly a 74. volt az utolsó, aki bejutott, akkor jó esélyei vannak neki is bejutni.


Annak idején, emlékszem, én is 40-valahanyadik voltam, viszont csak 16 fő fért arra a szakra, ahova jelentkeztem, és sikerült bejutnom.

márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm, végre egy visszacsatolás :) A poén az, hogy a másik iskolában, ami egyébként országos szinten előkelőbb helyen, mint ahová szeretne menni, ott jobb "helyezést" ért el. Megyeszinten a második legjobb suli a "miénk" (már kezdem magunkénak érezni), ahova jelentkezett, országos szinten már nem annyira, így lehet, hogy a nagyon okosok más városba mennek. Még egy hónap várakozás, ha már ennyit kibírtunk. :)
márc. 19. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annó azt mondták, hogy nagy átlagban, ha az első 100ban benne van akkor felveszik. 48-ik helynél azért szerintem nagyon valószínű, hogy bekerül.

De utáltam ezt :D Én jobban kikészültem a felvételitől, mint a gyerekem

márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, visszatekintettem, előző évekre is, 58. helyezést is láttam. Nem bánnám, hogyha "éppen" jutna be, ez mutatja az iskola nívóját. Annak idején elkövettem azt a hibát, hogy direkt könnyebben "megnyerhető" iskolát választottam, hogy ne kelljen a felvételi procedúrát lefolytatni. Meg is lett a böjtje, azt is felvették, akit nem kellett volna. :(
márc. 19. 15:15
 6/10 anonim válasza:
100%
Szerintem biztos, hogy felveszik
márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jöjjön már ki az k..va eredmény, hót ideg vagyok! Remélem, más is, jelenleg most ez nyugtat meg 😀
ápr. 18. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Én is drukkolok a gyerkemnek, ő nyolcosztályosba jelentkezett. 32 főt vesznek fel, ő a 34. a sorban.

Én azzal nyugtatom magam, hogy ha nem veszik fel, az sem a világ vége, megoldjuk máshogy a dolgokat. Mindig mindent meg lehet oldani ;-)

ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Szia!! Most lehet amúgy a jelölt iskolák sorrendjét választani, és az első helyen jelölt suliba veszik fel őket, ha nyert felvételt.. Ha oda nem, akkor a másodikba. Ezért érdemes most megváltoztatni a rangsort, hogy nagyobb eséllyel kerüljön be, hiszen az első helyen áll neki. Van akinek épp a másodikon, de az elsőre is felvették; ezért az elsőbe fog menni. Ilyenkor többen is kiesnek. Nálam tavaly a rangsoron (20 fős osztályba) 24. Voltam, és mégis bekerültem. Remélem nem fogalmaztam furán. Szurkolok mindenkinek!:)
ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2 hete lehetett, de mivel az iskolánkban kellett volna kuncsorogni, az első helyet meg amúgy sem akartuk elmozdítani, így lemondtunk róla. Köszönöm, szeintem a 34. hely tutira jó lesz nektek.
ápr. 22. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!